"ישראל יכולה להגיע מעבר לירח": תגובות נלהבות בעולם הערבי לניסיון הנחיתה של "בראשית"

"ישראל האדירה": התגובות בעולם הערבי ל"בראשית"
אלפי גולשים בעולם הערבי לא הסתירו את התרגשותם מההישג הישראלי. למרות הפרגון, היו כאלו שאף לקחו אחריות על התרסקותה של החללית, כמו חבר הפרלמנט הסורי לשעבר: "אמרנו שהמודיעין הסורי עוד יפתיע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
11
צילום: 11

שכנינו הערבים לא נשארו אדישים לניסיון הישראלי של החללית "בראשית" לנחות על הירח. אלפי תגובות של גולשים ערבים הופיעו היום (שישי) בעמוד הפייסבוק של משרד החוץ בערבית ובטוויטר. רוב התגובות הביעו הערכה להישג הישראלי. 


אחמד אמין מעיראק כתב: "כל הכבוד שניסיתם, אני בטוח שתצליחו להבא, מקווה שארצי, עיראק, תגיע לרמת הקידמה של ישראל, כל הכבוד וההערכה". מחמוד סעוד מסעודי הוסיף כי: "בורכתם, נמתין לשיגור הבא, כל הכבוד. הניסיון הוא הישג שלעצמו. מדינת ישראל חזקה ומתקדמת, היא יכולה להגיעה מעבר לירח".

למרות התגובות הנלהבות היו כאלו שפחות התרגשו, ואף לקחו אחריות להתרסקות החללית. חבר הפרלמנט הסורי לשעבר, אחמד שלאש, טען שלמשטר בדמשק אחריות להתרסקות החללית "בראשית": "אמרנו בעבר שהמודיעין הסורי יפתיע את כולם וכי כל זירות העימות עודן פתוחות". 

מנתונים ראשוניים שהגיעו מהצוות ההנדסי של SpaceIL והתעשייה האווירית על התרסקות החללית, נראה כי תקלה טכנית שאירעה באחד הרכיבים גרמה לשרשרת אירועים במהלכם פסקה פעולת המנוע הראשי. ללא המנוע הראשי לא היה ניתן לבלום את החללית. החללית התגברה על התקלה והניעה את המנוע הראשי בשנית, אך בשלב זה כבר לא ניתן היה לבלום את מהירותה ולהשלים את הנחיתה כמתוכנן. 

הפופולריים