עיריית אשדוד השמידה נחיל ענק של דבורי דבש הנחשבות "מין הולך ונעלם"

עיריית אשדוד השמידה נחיל דבורים שבסכנת הכחדה
הדבורים התנחלו על ענף ליד בתים ובעיריה טוענים כי מומחה שבדק אותן קבע שמדובר דווקא בצרעות. המשרד להגנת הסביבה פתח בבדיקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דבורים באשדוד
צילום:

עיריית אשדוד השמידה נחיל ענק של דבורי דבש הנחשבות "מין הולך ונעלם" שהתנחלו על ענף ליד בתים. הנחיל מנה, לפי ההערכות, כשלושים אלף דבורים. לפי החוק, הדברת דבורת הדבש מותרת אך ורק "כאשר נחיל שלה מתנחל במבנה ואי אפשר לנקוט אמצעים אחרים לסילוקו, וכאשר יש סכנה לעקיצות". בגלל האביב, כמויות של דבורים יוצאות מהכוורות ומתנחלות באיזורי מרעה. מדובר בזן שנעלם בשנים האחרונות וכמות דבורים שכזו יכלה לספק עד קילו דבש ביום. 

מעיריית אשדוד נמסר כי הנחיל נמצא בכניסה לבניין וסיכן דיירים. "הוזמן למקום נציג עמותה שמפנה דבורים אך הוא קבע שמדובר בצרעות". כוורן מומחה שצפה בתמונות אמר לכאן חדשות כי הדבורים אינן מסוכנות בשלב הזה ובמקרים שכאלה ניתן לפנות אותן בקלות רבה באמצעות ארגון "מגן דבורים אדום" שמגיע למקום ומפנה אותן.

במשרד להגנת הסביבה פתחו בבדיקת המקרה. מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי יש להימנע ככל האפשר מלהדביר את דבורי הדבש, ובמקרה הצורך יש להזמין דבוראי לשם איסוף נחיל הדבורים. רק במקרים שבהן הדבורים מהוות סיכון בריאותי ואין פתרון אחר - ניתן להזמין מדביר מוסמך, בעל רישיון מהמשרד להגנת הסביבה להדברה במבנים ובשטח פתוח.

הפופולריים