פועל נהרג מקריסת פיגומים באתר בנייה בחיפה

פועל נהרג מקריסת פיגומים באתר בנייה בחיפה
הפועל, בן 28 מעראבה, נהרג לאחר שמבנה מגורים בן 10 קומות קרס וקבר אותו תחתיו. צוות של מד"א קבע את מותו במקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קריסת פיגומים באתר בנייה בחיפה
צילום: צילום: כבאות והצלה

פיארס יאסין, פועל בן 28 מעראבה, נהרג היום (שני) מקריסת פיגומים בגובה עשר קומות באתר בנייה ברחוב פרץ מרקיש בחיפה. חובשים של מגן דוד אדום הגיעו למקום וביצעו סריקות כדי לוודא שאין נפגעים נוספים. ארבעה צוותים של כיבוי והצלה פועלים במקום. 

מפקד האירוע, רב רשף מרזוק חמוד, תיאר: "מדובר במבנה מגורים העובר שיפוץ. הפיגום אשר הוצב בסמוך לו קרס לחלוטין וקבר תחתיו פועל, גבר בשנות ה-30 לחייו. הכבאים עמלים לחלצו מתחת לגל ההריסות, תוך פינוי כמויות גדולות של קרשים ומוטות ברזל".


פרמדיק של מגן דוד אדום עופר ויניק, שהגיע לזירת האירוע, סיפר: "כשהגענו למקום ראינו ערימה של פיגומים שקרסו מגובה. מתחת לפיגומים נלכד גבר כבן 30 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית. הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר אלא לקבוע את מותו. הכוחות במקום סורקים ומוודאים שלא נלכדו פועלים נוספים, אנחנו ערוכים לטפל במקום".


היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות, ישראל אסל, התייחס לאירוע: "הקטל בענף הבנייה נמשך נוכח ההפקרות של הקבלנים וגורמי האכיפה שאינם עושים די בהגנה על העובדים הכי חלשים בחברה הישראלית, על משרד העבודה בראשות השר חיים כץ לסגור אתרי בנייה לתקופות ממושכת של 30 יום, על יחידת פלס בלהב 433 לחקור באזהרה בכירים ובהם מנהלי חברות שאצלם נהרגו פועלים ולפעול להגשת כתבי אישום פלילים".

על פי המעקב של הפורום למניעת תאונות עבודה, מתחילת 2019 נהרגו 25 עובדים בתאונות. מתוך ההרגים, 14 בענף הבנייה ו-11 עובדים בענף התעשייה והחקלאות.

הפופולריים