הקרקע בוערת: איך מתמודד העולם עם משבר האקלים?

הקרקע בוערת: איך מתמודד העולם עם משבר האקלים?
מהשריפות הענק שגבו את חייהם של עשרות בני אדם בקליפורניה, דרך הספקנות של נשיא ארה"ב בנוגע לגודל הבעיה ועד הקרחונים הנמסים בשוודיה. פרויקט מיוחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרקע בוערת - סדרת כתבות
צילום: אין

קיץ בשוודיה פירושו לא מעט ימי גשם וקור. עד הקיץ האחרון, שבו חלקים גדולים מהמדינה פשוט עלו באש. גל החום הלא שגרתי במדינה הוא חלק ממגמה של התחממות גלובלית, שכבר קשה מאוד להתווכח עם השלכותיה וסכנותיה. פרק 1:

הקרקע שהייתה קפואה במשך מאות אלפי שנים בצפון שוודיה מתחילה להפשיר, כמו הקרחונים באזור, בעקבות ההתחממות הגלובלית. ההפשרה תשחרר לאוויר חומרים רעילים, שיסייעו לאפקט החממה ויאיצו את הפיכתו של כדור הארץ למדבר. פרק 2:

השריפות בקליפורניה בארה"ב גבו בשנה שעברה את חייהם של 44 בני אדם וגרמו לנזק עצום. למרות זאת, חלק מהתושבים לא חושבים שזה קשור להתנהגות בני האדם – וכך גם הנשיא דונלד טראמפ. פרק 3:

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ העדיף לפרוש מאמנת פריז ולהחזיר לבוחרים שלו את מקומות העבודה שלהם במכרות הפחם. התומכים שלו בטוחים שמצב האקלים ממש מצוין. פרק 4:

מרבית הפוליטיקאים בישראל מעמידים בראש סדר העדיפויות את הבעיות הביטחוניות והקיומיות ואילו בעיות הסביבה עולות לכותרות בעיקר כשהכנרת מתייבשת. למרות זאת, ישראל ניצבת בחזית של פיתוחים חקלאיים ומדעיים שנועדו להתמודד עם מזג האוויר הקיצוני שצפוי בעולם כולו. פרק 5:

הפופולריים