"זורקים אנשים לרחוב": עובדי חרסה מפגינים נגד סגירת המפעל

עובדי חרסה מפגינים נגד סגירת המפעל ופיטוריהם
עובדי המפעל הוותיק בבאר שבע, שצפוי להיסגר אחרי 70 שנות פעילות: "נגיע להפגין גם מול בית הבעלים, שיסתכל לנו בעיניים". בכוונת העובדים להגיע בהמשך גם אל משרד ההנהלה באשדוד. יו"ר הוועד: "הבעלים מעדיף לייצר בטורקיה ולפטר 120 אנשים". קבוצת חמת: " נעשה את מירב המאמצים למצוא לעובדים מקומות תעסוקה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עובדי מפעל חרסה מפגינים נגד פיטוריהם
צילום: -

עובדי מפעל חרסה בבאר שבע, שצפוי להיסגר אחרי 70 שנות פעילות, מפגינים הבוקר (שלישי) מול המפעל במחאה על פיטוריהם. בכוונתם להפגין מאוחר יותר גם מול משרד ההנהלה באשדוד. "נגיע להפגין גם מול בית הבעלים יואב גולן, שיסתכל לנו בעיניים. זרק לרחוב אנשים בלי לשלוח אפילו מכתב", אמרו העובדים, שזועמים על האופן שבו פוטרו. מחסנאי במפעל הוותיק סיפר: "עשו לנו הרמת כוסית ואמרו שהכל כרגיל, ביקשו מאיתנו להוציא סחורה מהמפעל וככה עשינו. לא הבנו שזה כי מפטרים את כולנו. חזרנו בסוף החג - והמפעל סגור". 


יו"ר ועד העובדים, איגור גירמן, מסר כי פנו ביוזמתם להנהלה כדי לצאת לתוכנית התייעלות שכוללת פיטורים, אבל לא היו מוכנים לשוחח איתם. "המוצרים ברמה איכותית מאוד, המפעל יכול להצליח כמו אחרים, פשוט צריך לחשוב על התנהלות אחרת. אבל הבעלים יואב גולן מעדיף לייצר בטורקיה ולפטר 120 איש". 

עובדי המפעל המייצר כלים סניטריים טוענים שאחרי הרמת כוסית שבה לא נאמר להם דבר - יצאו לחופשת חג. רק בערב לפני חזרתם לעבודה קיבלו במפתיע הודעות שלפיהן לא יחזרו מחופשת הפסח, אלא יפוטרו. כוונת הבעלים, קבוצת חמת, לסגור את המפעל הוותיק כדי לחסוך עלויות ולייצר בטורקיה. ההנהלה אף הציבה מאבטחים כדי למנוע את חזרתם של העובדים למפעל.

משירות התעסוקה נמסר כי יפתח בליווי מפוטרי המפעל, על מנת לסייע להם להיקלט בעבודה חדשה. בלשכת התעסוקה בבאר שבע קיימות 2,100 משרות פתוחות, מתוכן 577 משרות בענפי התעשייה, ייצור מכונות ועבודות כלליות.

מקבוצת חמת נמסר: "החלטת החברה לסגור את מפעל חרסה בבאר שבע נעשתה בלב כבד. בשנים האחרונות השקיעה חמת סכומים משמעותיים במפעל במטרה לשפר את יכולות הייצור, אך על אף השקעות אלו - המפעל המשיך להתקשות אל מול התחרות הקשה, ביטול המכסים ופתיחת השוק ליבוא מטורקיה. 'חרסה' הציגה נחיתות ייצור ונכנסה להפסדים עמוקים. לא היה מנוס מסגירתו של המפעל. 

שיתפנו את העובדים בנושא, אנו כואבים את כאבם ומבינים, נתמוך בעובדים נעשה את מירב המאמצים למצוא להם מקומות תעסוקה. לקבוצת חמת עוד שלושה מפעלים המעסיקים 400 עובדים, נמשיך להשקיע בתעשיה הישראלית ולהרחיב את המפעלים הקיימים ולייצר בישראל. המו"פ של חרסה ימשיך לפעול מישראל".

הפופולריים