"הנאצים החדשים": הצצה לשנאת היהודים המודרנית

"הנאצים החדשים": הצצה לשנאת היהודים המודרנית
מפסטיבל רוק ניאו-נאצי, דרך ביטול מאורעות השואה ועד תקיפות של יהודים ברחבי העולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאצים, ניאו-נאצים, אנטישמיות
צילום: צילום: אי-פי

באמצע פסטיבל רוק ניאו-נאצי בגרמניה, צפתה כתבת ישראלית בקהל של גלוחי ראש, מכוסים בקעקועים וחולצות עם כיתובים על געגוע לרייך השלישי. מבחינתם, השואה ואושוויץ הם לא יותר מדעה, היהודים יודעים מה יקרה בעולם, וחלקים שלמים מהתלמוד לא מתפרסמים.

פרק 1 בסדרה "הנאצים החדשים":

למרות מעצרים חוזרים וחוקים מגבילים, ניאו-נאצים בגרמניה מצליחים להבהיר מה הם באמת רוצים. אחד מהם הוא טוני פרנק, בעל מסעדת "הארי הזהוב", שחושב ש"קשה להגיד מה עשו במשרפות", ושללמוד על השואה "זה לא פרודוקטיבי".

פרק 2 בסדרה "הנאצים החדשים":

משרד המשפטים האמריקני טען כי יאקיב פאליי בן 95, שגורש מביתו בברוקלין, היה שומר במחנה הריכוז טראווניקי בפולין. לפני 25 שנה הודה פאליי כי שיקר כדי להיכנס לארצות הברית.

"הנאצי האחרון באמריקה":

הבעלים של מסעדת "שלום" הכשרה בעיר קמניץ שבגרמניה, שהותקפה לפני חודש באבנים ובלוקים, מספר כיצד הוא סובל מהטרדות הגזענים והמהגרים - אבל מסרב לוותר.

ריאיון עם המסעדן היהודי שהותקף על ידי נאצים בגרמניה:

בשבוע הבא יערכו בחירות כלליות בשוודיה, המדינה שעד לא מזמן נחשבה סמל לאורח חיים רגוע, מדיניות רווחה נדיבה ואזרחים מאושרים. בשנים האחרונות הורע מצבה הכלכלי של שוודיה, והעובדה הזאת, יחד עם המהגרים שקלטה, מובילים כמו במקומות אחרים להתחזקות משמעותית של הימין הקיצוני, ובתוכו גם של התנועה הנאו-נאצית.

"נאציזם נוסח שוודיה":

בעיירה קטנה בשם פרוכניק בפולין התאספו בסוף השבוע עשרות תושבים לציין את יום צליבתו של ישו בטקס עתיק שבו חבטו, גררו והעלו באש בובה שהיתה אמורה לסמל את יהודה איש קריות. האירוע קיבל משמעות אנטישמית כשהבובה נראתה פחות כמו דמות מלפני 2,000 שנים ויותר כמו יהודי מרחובות בני ברק היום, לבושה בציצית ומגבעת.

אנטישמיות בחג הפסחא:

יומיים אחרי הפיגוע שגבה את חייה של בת הקהילה, שבו המתפללים אל בית הכנסת של חב"ד בפאווי. חברי הקהילה נחושים להראות שהאירוע הקשה לא מרתיע אותם.

הפיגוע האנטישמי בקליפורניה:

בימים האחרונים אנחנו עדים לגל אנטישמיות בעולם: הפגנות נאו נאציות, ריסוס של צלבי קרס ותקיפה של יהודים הפכו לעניין שבשגרה. נתונים מוכיחים כי בצרפת ובבריטניה יש עלייה בתקריות אנטישמיות אבל זו איננה נחלתה של אירופה בלבד.

"פני האנטישמיות":

הפופולריים