"הזדמנות מדהימה להנגיש את השואה": הנוער מגיב ל"סטורי של אווה"

מה חושבים בני נוער על "הסטורי של אווה"?
עוד לפני שעלה לאוויר "הסטורי של אווה" - סרט אינסטגרם ייחודי שמבוסס על יומנה של הילדה אווה הימן שנספתה באושוויץ, הצליח לעורר תגובות מגוונות וביקורת. מה חשב עליו קהל היעד?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"זו הזדמנות מדהימה להנגיש את השואה" הנוער מגיב "לסטורי של אווה"
צילום: "זו הזדמנות מדהימה להנגיש את השואה" הנוער מגיב "לסטורי של אווה"

הפרויקט "הסטורי של אווה", שעלה אתמול לאינסטגרם, צבר בתוך יממה כ-120 מיליון צפיות, כמיליון עוקבים וסוקר ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. ממוצע הצפיות בכל סטורי עמד על כ-500 אלף צופים. מתחילת השבוע ביקרו בפרופיל של אווה 3 מיליון בני אדם.

"עד לפני שבוע, אווה הייתה ילדה אנונימית, אחת מבין שישה מיליון שנספו בשואה ואילו היום, אחרי 24 שעות סיפורה הגיע ללבבותיהם של מיליונים ברחבי העולם", נכתב בהודעת הסיכום של הפרויקט. היוזמה של איש ההייטק והמדיה מתי כוכבי ושל בתו, מאיה, הסעירה את העולם כאשר שחזרה את יומנה של הנערה בת ה-13 מהונגריה כסטורי באינסטגרם.

במשך 24 שעות, החל משעה 16:00 בצהריי יום רביעי ה-1 במאי ועד לצהריי יום חמישי ה-2 במאי, עלו בעמוד האינסטגרם של אווה עשרות סרטוני וידיאו, תמונות סטילס וקטעי טקסט שונים דרכם נחשפו מידי שעה האירועים שאירעו בחודשים האחרונים לחייה. החל מהיכרות עם משפחתה וחברותיה, דרך פלישת הנאצים לעיר מגוריה, החלת חוקי הגזע והטלאי, העקירה מהבית והמעבר לגטו, התהפוכות האדירות אותם חוותה ועד לעלייתה לרכבת לאושוויץ.

הפופולריים