בארה"ב גייסו שישה עדי מדינה בתביעה נגד חברת טבע

בארה"ב גייסו שישה עדי מדינה בתביעה נגד טבע
ביום שישי האחרון הוגשה בארה"ב תביעת ענק נגד חברת התרופות הישראלית בחשד לתיאום מחירים. לידי כאן חדשות הגיע כתב התביעה המלא, מסמך בן 500 עמודים, שחושף את האופן השיטתי והממוסד, שבו תיאמו חברות התרופות את העלאות המחירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ביום שישי האחרון הוגשה בארצות הברית תביעת ענק נגד חברת התרופות הישראלית טבע, בחשד לתיאום מחירים. לידי כאן חדשות הגיע היום (שלישי) כתב התביעה המלא, מסמך בן 500 עמודים, שחושף את האופן השיטתי והממוסד, שבו תיאמו חברות התרופות את העלאות המחירים.


בתביעה מוצג תרשים של יותר מאלפיים שיחות טלפון לתיאום מחירים בין מנהלים בטבע לעובדים בחברות מתחרות. מהתביעה עולה כי טבע ארצות הברית גייסה באפריל 2013 מנהלת בכירה ששמה נישה פטל. הגדרת התפקיד שלה: ממונה על העלאת מחירי התרופות.

לפי התביעה, פטל עשתה רשימה של מתחרים ודירגה אותם לפי מה שהיא כינתה "איכות". מתחרים איכותיים יותר, שיתפו פעולה עם העלאות המחירים. "פטל שוחחה עם עובד בחברת תרופות מתחרה ותיאמה איתו שיגיש הצעת מחיר גבוהה יותר משל טבע", נכתב בכתב התביעה. "כך זכתה טבע בהצעת המחיר. היא המשיכה להתקשר לעובד ולתאם איתו העלאה של מחירי תרופות".

הרשויות בארצות הברית גייסו שישה עדי מדינה נגד החברה - עובדי חברות מתחרות שלכאורה תיאמו מחירים עם טבע. לפי הערכה, עדי המדינה מסרו לרשויות תכתובות ומסמכים שמסבכים את חברת התרופות.

הפופולריים