הפיקוח על הבנקים קנס את בנק הפועלים

הפיקוח על הבנקים קנס את בנק הפועלים
הבנק ישלם 1.5 מיליון שקל וייאלץ לאתר לקוחות שלא קיבלו כסף בעת משיכה. התברר כי במקרים רבים של תקלה במכשירי כספומט, שבמסגרתה לא הצליחו לקוחות להשלים פעולה של משיכת כספים, חייב הבנק את חשבונות הלקוחות בסכום שניסו למשוך וכן בעמלות משיכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנק הפועלים
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפיקוח על הבנקים קנס היום (חמישי) את בנק הפועלים בסכום של כמיליון שקלים וחצי לאחר שבבדיקה שנערכה התברר כי במקרים רבים של תקלה במכשירי כספומט, שבמסגרתה לא הצליחו לקוחות להשלים פעולה של משיכת כספים, חייב הבנק את חשבונות הלקוחות בסכום שניסו למשוך וכן בעמלות משיכה. מלבד הקנס, הפיקוח על הבנקים הורה לבנק לפעול לאיתור כלל הלקוחות אשר לא קיבלו כספים בעת משיכת המזומנים לאורך שבע השנים האחרונות ולהשיב להם עמלות וכספים.

מהבדיקה שביצע הפיקוח על הבנקים עלה כי במקרים של כשל במשיכה, בוצע לרוב זיכוי אוטומטי על ידי מערכות הבנק. אלא שבמקרים שבהם התרחשה התקלה, הבנק לא הודיע ללקוחות עליה, לא פעל באופן יזום לאיתור הלקוחות שלא זוכו באופן אוטומטי ולא דאג להשיב את מלוא הכספים והעמלות שנגבו בגין השירות שלא ניתן בפועל.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "מצר על התקלות והוא פעל ביסודיות וברצינות על מנת לתקנן". לדברי הבנק, "הפיקוח על הבנקים הכיר בפעולות הרבות שנקט הבנק לתיקון הליקויים ולמניעת הישנותם, וקיבל את טענת הבנק כי הללו מצדיקות הכרה והפחתה בעיצום. הבנק פעל במישורים שונים על מנת להבטיח את פעילותם התקינה של הבנקטים ואת הטיפול הנדרש בתלונות לקוחות. נערכו עדכוני תוכנה וחומרה בבנקטים, הוסב מוקד טלפוני ייעודי לטיפול בנושא, רועננו נהלי השירות, והותקנו מעל 250 בנקטים חדשים. כלל המאמצים הללו הביאו לירידה משמעותית באחוז התקלו".

הפופולריים