הרב הראשי: להוסיף 20 דקות לשמירת השבת בגלל האירוויזיון

הרב הראשי: להוסיף לשמירת שבת בגלל האירוויזיון
בשיעור במודיעין אמר הרב דוד לאו: "בשבת הקרובה עומד להתקיים חילול שבת המוני. לצערי זה לא הפעם הראשונה, אך זה יהיה לעיני העולם". מנכ"ל ישראל חופשית - "אמירתו של הרב הראשי מראה את ניתוק הרבנות מהציבור הישראלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד לאו
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הרב הראשי דוד לאו קורא לציבור להוסיף 20 דקות בשמירת השבת בסוף השבוע הזה בגלל חילול השבת ההמוני, לדבריו, באירוויזיון. בשיעור שהעביר אמש במודיעין אמר הרב לאו כי הוא מבקש להימנע מעשיית מלאכה עשר דקות לפני הדלקת הנרות ועשר דקות לאחר צאת השבת.


"בשבת הקרובה עומד להתקיים חילול שבת המוני", אמר הרב לאו במהלך השיעור. "לצערי זה לא הפעם הראשונה, אך זה יהיה לעיני העולם כולו ולכן אני מבקש מכל אחד ואחד, עשר דקות לפני הדלקת נרות ועשר דקות לאחר צאת השבת להימנע מעשיית מלאכה ולהוסיף מהחול על הקודש״.


אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית, התייחס לדברי הרב הראשי: "זכותו של כל אדם להחליט אם להקשיב לדבריו של הרב הראשי, אך היינו שמחים שהיה מגלה את אותה גמישות הלכתית גם כלפי נשים עגונות, מפעלים בסכנת סגירה וישראלים רבים שזוכים לאטימות מצד הרבנות. אמירתו של הרב הראשי מראה את ניתוק הרבנות מהציבור הישראלי שמחבק אירועים בינלאומים כמו האירוויזיון״.

הלילה השתתפו מאות חרדים בעצרת תפילה וסליחות שנערכה בבית מדרשו של מנהיג הציבור הליטאי הרב חיים קניבסקי בבני ברק. זאת במחאה על חילולי השבת הצפויים בהכנות לקראת גמר האירוויזיון.

גמר האירוויזיון יתקיים מחר, לאחר צאת השבת, במתחם "אקספו" בתל אביב, בהשתתפות נציגים מעשרים ושש מדינות. השיר הישראלי "Home" של קובי מרימי, הוגרל למקום ה-14בסדר השירים. בנוסף להופעות הזמרים והזמרות המייצגים את המדינות המתמודדות בתחרות, בגמר צפויה להופיע גם מדונה.

הפופולריים