פרסום ראשון: מערך הסייבר מנע ניסיונות של האקרים לפגוע באירוויזיון

מערך הסייבר מנע מתקפות האקרים באירוויזיון
החשש המרכזי בישראל היה מפני "פיגוע תודעתי" מחבלה של האקרים, ומשתילת מסרים בשידור עצמו שיצא ל-200 מיליון הצופים ברחבי העולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סייבר, האקרים, פריצה למחשבים
צילום: צילום: Gettyimages

פרסום ראשון: מערך הסייבר הלאומי מנע מספר ניסיונות של האקרים לפגוע במהלך האירוויזיון. במהלך החודשים האחרונים ייעץ מערך הסייבר הלאומי לאיגוד השידור האירופי בכל הנוגע להגנה של האירוויזיון – הסיוע נעשה אך ורק על פי דרישות איגוד השידור האירופי.


אנשי מערך הסייבר אף שהו פיזית באירועים המרכזיים כדי לעקוב אחריהם מקרוב. מדובר על הפעם הראשונה שבה מתבקש מערך סייבר של מדינה מסויימת לסייע לאבטחת האירוויזיון והסיבה היא ככל הנראה ההבנה שיש איום משמעותי על האירוע מצד ההאקרים – בעיקר בגלל העובדה שהתשתיות מחוברות למערכות אזרחיות.

החשש המרכזי בישראל היה מפני "פיגוע תודעתי" שייווצר לישראל מחבלה של האקרים, ובעיקר פגיעה ושתילת מסרים בשידור עצמו שיצא ל-200 מיליון הצופים ברחבי העולם. מדובר על דבר שלו היה קורה היה מביך את ישראל.

באיגוד השידור האירופי הייתה שביעות רצון גדולה מהסיוע של מערך הסייבר הלאומי, ובימים האחרונים מספר מדינות אף פנו למערך בבקשה לסייע באבטחה של אירועים בינלאומיים נוספים שצפויים במדינותיהם.

הפופולריים