"בגלל המבטא": חיילת משוחררת ומג"בניק ערבים לא מצליחים לשכור דירה

"בגלל המבטא": חיילת ומגבנ"יק ערבים בלי דירה
סרטון הצעת הנישואים הפטריוטית של ראיד אשכר לחברתו לונא סליבא בחזרות לטקס הדלקת המשואות אשתקד עורר התרגשות רבה. שנה אחרי, הזוג המאורס מתקשה למצוא מקום מגורים בירושלים: "הארץ לא אוהבת אותנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

שנה אחרי שעוררו התרגשות מהצעת הנישואין בהר הרצל, החיילת והמג"בניק הערבים לא מצליחים לשכור דירה בירושלים – בגלל מוצאם.

בסרטון שפורסם והפך ויראלי נראית לונא סליבא, ערביה נוצריה משפרעם ששירתה בגלי צה"ל, צופה בחזרות של הדגלנים בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, בהן השתתף חברה אז ושוטר מג"ב, ראיד אשכר. בשלב מסוים, הדגלנים צעדו לצלילי מארש צבאי, עם בלונים אדומים בצורת לבבות, הרכיבו את המשפט: לונא התנשאי לי? - וכרעו ברך. אשכר עצמו נאם בפני כולם: "אני כאן על הבמה בשביל משהו מיוחד לקראת יום העצמאות של המדינה שלנו. אז ברגע הזה אני רוצה להגיד לך: לונא, התנשאי לי?".

"ההצעה הפכה ויראלית, כל כך הרבה אנשים התרגשו משני החיילים הפטריוטים שהתארסו על מדים", כתבה היום סליבא בדף הפייסבוק שלה. "המלים של ראיד טלטלו, גררו ביקורת מכאן עד אילת, חיובית, שלילית, מהמגזר הערבי, או היהודי, אפילו אנשים מחו"ל. ואנחנו עמדנו גאים.

"היום, שנה אחרי השחרור שלי, אנחנו מחפשים לנו דירה 'במדינה שלנו' – אבל הפעם מסתובבים בלי מדים. כמו כל זוג צעיר, אנחנו רוצים להקים בית בישראל, לגור יחד, ללמוד ולעבוד בעיר הבירה ירושלים – המקום שהארוס שלי עובד בו כאיש קבע במג"ב כבר שלוש שנים. אבל הפעם, כששומעים אותו מדבר הם לא מזילים דמעה מהתרגשות ולא מוחאים כפיים משמחה. הפעם הם מגמגמים ומנסים להתחמק משאלה כל כך פשוטה: 'האם הדירה עדיין רלוונטית?'. תנו לי לחסוך לכם – היא לא. לא כשיש מבטא ערבי".

סליבא הוסיפה: "התגייסנו מאהבת הארץ, והיום אנחנו לא מצליחים לעשות משהו מאוד בסיסי וקטן ורגיל, כי הארץ לא אוהבת אותנו. הגענו לכל כך הרבה דירות, לכל כך הרבה אנשים, וכלום".

הפופולריים