הלוויית נחמה ריבלין: ארונה יוצב בצוהריים בתיאטרון ירושלים

ארונה של נחמה ריבלין יוצב בתיאטרון ירושלים
הציבור יוכל לחלוק כבוד אחרון לרעיית נשיא המדינה, שהלכה לעולמה בגיל 74. ב-17:15 ייצא מסע ההלוויה אל חלקת גדולי האומה בהר הרצל, וב-18:00 יינשאו ההספדים. על פי בקשת המשפחה, תתאפשר לציבור כניסה חופשית לשני הטקסים, לאות הוקרה על התמיכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נחמה ריבלין עם כיתוב שנים
צילום: צילום: פלאש 90

ארונה של רעיית נשיא המדינה, נחמה ריבלין, יוצב ב-14:00 בצוהריים (רביעי) בתיאטרון ירושלים והציבור יוכל לחלוף על פניו ולחלוק לה כבוד אחרון. ב-17:15 ייצא מסע ההלוויה אל חלקת גדולי האומה בהר הרצל, וב-18:00 יינשאו ההספדים. על פי בקשתה של משפחת ריבלין, תתאפשר כניסה חופשית לשני הטקסים, לאות הוקרה על התמיכה ועל האהבה שהעניקו האזרחים לגברת ריבלין בימי מחלתה.

לשכתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התקשרה לבית הנשיא, והביעה את תנחומיו של הנשיא האמריקני. עם זאת, טראמפ עצמו לא שוחח עם הנשיא ריבלין. שיחות תנחומים דומות התקבלו בבית הנשיא גם מלשכותיהם של נשיאים אחרים, בהם נשיא צרפת מקרון ונשיא גרמניה שטיינמאייר.

חברת ילדותה של ריבלין ממושב חרות, שרהל'ה חסיד, סיפרה הבוקר כי היא "נשארה נחמה של מושב חרות". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הוסיפה חסיד כי "היא הייתה מושבניקית, ולדעתנו גם נשארה כזו. כל מה שביקשנו היה רק ממנה, היא אמרה שאין מה לבקש מהנשיא שיעשה. מעולם לא ביקשנו שרובי יעזור למישהו מאיתנו".

האזינו לריאיון המלא

ריבלין נפטרה אתמול, בת 74 במותה. היא סבלה ממחלת פיברוזיס ריאתי והסתובבה בשנים האחרונות עם מכל חמצן, שהפך לחלק בלתי נפרד מחייה. לפני כשלושה חודשים עברה השתלת ריאה לאחר תקופה ארוכה שהמתינה לכך. מצבה השתפר מאז אך לאחר מכן חלה הדרדרות פתאומית במצבה.

רעייתו של הנשיא העשירי נולדה ב-1945 במושב חרות שבשרון ולמדה בעמק חפר. היא למדה ביוטכנולוגיה וזואולוגיה באוניברסיטה העברית, ועבדה כמזכירה מדעית במכון למדעי החיים באוניברסיטה. היא נישאה לראובן ריבלין בשנת 1970. לזוג שלושה ילדים משותפים, ובן נוסף מאשתו הראשונה של ריבלין.

במשך שנות הקריירה של בעלה התרחקה מעין הציבור, אך הדבר השתנה לאחר שריבלין נבחר לתפקיד נשיא המדינה בשנת 2014. ריבלין הודתה בתחילה כי קשה לה להתרגל למעמד, לרבות המעבר לבית הנשיא, אך בהמשך החלה לקדם סוגיות שונות ובין השאר פעלה למען אנשים עם מוגבלות וקידום נשים.

הפופולריים