תושבי נצרת עילית מצביעים: בעד או נגד שינוי שם העיר

בחירות בנצרת עילית: בעד או נגד שינוי שם העיר
החל מהיום ובמשך ארבעה ימים יצביעו תושבי העיר בעניין ההצעה לשנות את שמה ל"נוף הגליל". משרד הפנים כבר אישר את השינוי, אך ראש העיר קבע - התושבים יכריעו. התוצאות יתפרסמו ביום שישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נצרת עילית
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בנצרת עילית מתקיימות החל מהיום (שלישי) בחירות בקרב תושבי העיר, בה יחליטו אם הם בעד או נגד החלפת שם העיר לשם החדש "נוף הגליל". ההצבעה תתקיים לאורך ארבעה ימים, וביום שישי אחר הצהריים ייחשפו תוצאותיה.

את ההצעה לשנות את שם העיר העלה ראש העירייה רונן פלוט בחודשים האחרונים. לטענתו, שינוי השם יוביל למיתוג מחדש של העיר ויסייע להילחם בבעיית ההגירה השלילית ממנה היא סובלת בשנים האחרונות. נוסף על כך, תושבים רבים טוענים כי החלפת השם תבדיל את העיר משכנתה נצרת.

בעיר השוכנת בגליל התחתון מתגוררים למעלה מ-40 אלף תושבים. היא הוקמה ב-1956 תחילה כעיירת פיתוח בשם "קריית נצרת", ובשנת 1974 היא הוכרזה כעיר. לאחרונה בחרה ועדה שבה נכחו 20 חברים מכל פלחי אוכלוסיית העיר את השם "נוף הגליל". אמנם משרד הפנים כבר אישר את השם החדש שבחרה הוועדה, אולם ראש העירייה, פלוט, בחר להעניק לתושבי העיר את זכות "המילה האחרונה".

ראש העיר פלוט אמר היום בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי עד כה הצביעו 8 אחוזים מתושבי העיר, וכי עיקר המצביעים צפויים להגיע בשעות אחר הצהריים. הוא הוסיף: "אני חושב שיש לכולם מודעות שצריך לבוא להצביע ואני שמח על כך".

ראש עיריית נצרת השכנה, עלי סלאם, אמר בתגובה: "זה לא מפריע לי אישית, רק שנמשיך לעבוד ולעשות פרויקטים ביחד. שנהיה דוגמה לכל המדינה בדו-קיום".

הפופולריים