סופית: שמה של נצרת עילית שונה לנוף הגליל

סופית: שמה של נצרת עילית שונה לנוף הגליל
כ-80% מהתושבים הצביעו בעד השם החדש, והשאר התנגדו. במשאל השתתפו 10,242 תושבים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נצרת עילית
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הסתיימה היום (שישי) ההצבעה של תושבי נצרת עילית על שינוי שמה של העיר, וברוב קולות נקבע כי השם יוחלף ל"נוף הגליל". 79.7% מהתושבים הצביעו בעד השם, והשאר התנגדו, במשאל שבו השתתפו 10,242 תושבים.

ההצבעה החלה ביום שלישי ונמשכה עד היום. את ההצעה לשנות את שם העיר העלה ראש העירייה רונן פלוט בחודשים האחרונים. לטענתו, שינוי השם יוביל למיתוג מחדש של העיר ויסייע להילחם בבעיית ההגירה השלילית ממנה היא סובלת בשנים האחרונות. נוסף על כך, תושבים רבים טוענים כי החלפת השם תבדיל את העיר משכנתה נצרת.

בעיר השוכנת בגליל התחתון מתגוררים יותר מ-40 אלף תושבים. היא הוקמה ב-1956 תחילה כעיירת פיתוח בשם "קריית נצרת", ובשנת 1974 היא הוכרזה כעיר. לאחרונה בחרה ועדה שבה נכחו 20 חברים מכל פלחי אוכלוסיית העיר את השם "נוף הגליל". אמנם משרד הפנים כבר אישר את השם החדש שבחרה הוועדה, אולם ראש העירייה, פלוט, בחר להעניק לתושבי העיר את זכות "המילה האחרונה".

שוכרי עוואוודה, סגן ראש עיריית נוף הגליל ציין רוב הערבים בעיר, כ-14 אלף בני אדם, הצביעו בעד במשאל העם ותמכו בהחלפת השם. בשיחה עם כאן חדשות סיפר עוואוודה כי במדגם שנעשה בשכונת הכרמים, שתושביה ערבים, 93% הצביעו בעד שינוי השם.

עוואוודה הסביר כי כמו בציבור היהודי, גם בקרב הערבים יש רבים שביקשו לבדל את העיר מהשכנה נצרת. לדבריו, השם החדש, שנבחר, עדיף על הצעות אחרות שהועלו, משום שאין בו מטען פוליטי או איזכור תנ"כי. 

הפופולריים