הסלעים מהם נפל טימה בן ה-9 הוצבו בניגוד לחוק

הסלעים מהם נפל טימה בן ה-9 הוצבו בניגוד לחוק
התפתחות בחקירת מותו של טימה אשורטיה בן ה-9, שנפל אל מותו ממצוק בבת ים. הסלעים מהם נפל הונחו בחוף כבר בשנת 2011, בניגוד לחוק וללא היתרי בנייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טימה ארשטיה
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

התפתחות בפרשת מותו של טימה בן ה-9, שנפל ממצוק בבת ים: הסלעים שמהם נפל טימה אשורטיה בשבוע שעבר הוצבו בחוף כבר ב-2011 - בניגוד לחוק וללא היתר בנייה ואישורים - כך פורסם הערב (שבת) בכאן 11. 

ביום חמישי כינס ראש עיריית בת ים צביקה ברוט פגישה עם היועצת המשפטית של העירייה ועם גורמי מקצוע נוספים בעירייה. אז התברר שלפני כמה שנים התכוונו בעירייה להציב את הסלעים על מנת למנוע מהים להגיע למצוק ולגרום לקריסתו, אך הדבר נעשה בצורה לא חוקית. 


במשטרה יבדקו האם מהנדס העיר, שעבד בתפקיד גם בשנת 2011 היה מודע לעניין. ייתכן כי כבר במהלך השבוע הקרוב ייחקרו כל הבכירים במשטרה. אשורטיה הגיע לחוף סי פאלאס בבת ים עם חונך שלו כחלק ממפגש, שבו אמור היה לצפות בפעילות בים, ונהרג. אביו של הנער מתח ביקורת קשה על עיריית בת ים ואמר: "אנחנו מצטערים שעלינו לישראל". בהתייחס לתפקוד עיריית בת ים אמרו קרוביו של הילד: "יש כאן מחדל שלא היו גדרות. אם הייתה שם גדר הוא לא היה נופל. לא רוצים שעוד ילד ילך. הרבה ילדים נפלו שם בשנים האחרונות".

הפופולריים