ההסתדרות הרפואית נגד בקשת מד"א: לא יכולים להחליף ביקור רופא ביתי

האם צוותי מד"א יורשו לטפל בחולים בבתיהם?
בהסתדרות הרפואית דרשו ממשרד הבריאות לדחות את בקשת מגן דוד אדום לאפשר להם לטפל בחולים בבתיהם גם כשלא מדובר במצב חירום. בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב פורסם כי בהסתדרות הרפואית הגיבו במכתב המתנגד למהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בהסתדרות הרפואית דרשו ממשרד הבריאות לדחות את בקשת מגן דוד אדום לאפשר להם לטפל בחולים בבתיהם, גם כשלא מדובר במצב חירום. כך פורסם אמש (שלישי) בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.

מדובר בפרויקט של מגן דוד אדום שבמסגרתו יוצע למטופלים שאינם נמצאים במצב חירום להיעזר בפרמדיקים של מגן דוד אדום כדי לקבל טיפול רפואי, במקום ביקור רופא ביתי. הפרמדיקים יוכלו להיעזר טלפונית ברופא של מגן דוד אדום.

בהסתדרות הרפואית (הר"י) שיגרו מכתב ליו"ר הוועדה לפעולות חריגות של משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, ובו כתבו כי מדובר בהסדר שמטעה את ציבור המטופלים ואף עלול לסכן אותם. עוד נכתב במכתב כי ההסדר עלול להחריף פערים בין שכבות סוציו-אקונומיות שונות ובין מטופלים מהמרכז ומהפריפריה, מכיוון שמי שיוכל להרשות לעצמו כלכלית, ימשיך לפנות לרופאים ומי שלא, יפנה למגן דוד אדום ויקבל, לדברי הר"י, טיפול סוג ב. בהר"י הזהירו כי הפרויקט אף מכשיל את הרופא ומשאיר אותו חשוף לתביעות משפטיות. 

מנגד, אמרו במגן דוד אדום כי מדובר בפרויקט שיחסוך חצי מיליון ביקורים בחדרי המיון בשנה, מספר האנשים שמגיעים למיון ומשתחררים תוך כמה שעות. עוד אומרים בארגון כי הפרויקט לא יהיה בתשלום, למעט תשלום דומה לזה המשולם במרכזי רפואה מיידית, וכי המטופלים יקבלו כיסוי מקופות החולים. 

הפופולריים