סגירה או פיצויים במיליארדים: היום יוכרע גורל שדה דב

סגירה או פיצויים: היום יוכרע גורל שדה דב
ראש הממשלה יקבע אם לאשר את מתווה סמוטריץ' שיאפשר את קיום הטיסות. היועמ"ש הבהיר בדיון שכל דחייה בפינוי תחייב את המדינה בתשלום מילארדי שקלים לבעלי הקרקע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה התעופה דב הוז
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמור להכריע היום (חמישי) בסוגית סגירת שדה התעופה שדה דב בתל אביב. זאת לאחר שאתמול הציג לו שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' את המתווה לדחיית הפינוי, עד מציאת פתרונות עבור תושבי אילת. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הזהיר שדחייה, ולו ביום אחד, תחייב את המדינה לפצות במיליארדי שקלים את בעלי הקרקעות במקום.


במשרד האוצר כבר העריכו את עלותה הישירה של הדחייה בסכום של בין ארבעה לשמונה מיליארד שקלים. עלות שכדי לממנה יהיה צורך בקיצוץ רוחבי. בפגישה שזימן ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתפו בין השאר שר סמוטריץ', מנדלבליט ונציגי משרד האוצר.

המתווה שהוצע אמור להעביר את פעילות התעופה האזרחית בתוך שישה חודשים לשטח מצומצם המאפשר את פעילותה. מוסדות התכנון ימשיכו לתכנן את שטח שדה דב, כאילו הופסקה פעילות השדה, אך באופן שהבנייה בשטח השדה, בהתאם לתכניות שיאושרו, תבוצע "ממזרח למערב". כך יתאפשר להמשיך עם הטיסות במקביל לבניית יחידות דיור ממזרח לשדה.

הפופולריים