דליפת האמוניה בעכו: המשרד להגנת הסביבה אסר להפעיל את המערכת שדלפה

דליפת האמוניה: איסור על הפעלת מערכת הקירור
המשרד אסר עד להודעה חדשה ובאופן מיידי על מפעל גלידת שטראוס בעכו להפעיל את המערכת שעושה שימוש באמוניה לצורך קירור. כמו כן, על המפעל לספק למשרד הסברים מדוע האמצעים שהיו אמורים להינקט ולהפחית את ריכוזי האמוניה לא פעלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת דליפת האמוניה בעכו, יוני 2019
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בעקבות אירוע דליפת האמוניה היום (חמישי), המשרד להגנת הסביבה אסר עד להודעה חדשה ובאופן מיידי על מפעל גלידת שטראוס בעכו להפעיל את המערכת שדלפה, שעושה שימוש באמוניה לצורך קירור. כמו כן, על המפעל לספק למשרד הסברים מדוע האמצעים שהיו אמורים להינקט ולהפחית את ריכוזי האמוניה לא פעלו, וכן לא מנעו את האירוע.


כונני החירום של המשרד היו היום במפעל לאורך כל האירוע, ופיקחו על פעולות צוות החירום של המפעל לצד כוחות כיבוי האש. המשרד מתחקר את נסיבות ההתרחשות, ולפי תוצאות התחקיר ישקול את המשך פעולותיו.

מוקדם יותר היום פעלו 13 צוותי כיבוי פעלו במפעל יוניליוור בעכו בעקבות דליפת אמוניה, העובדים ומבקרים בקניון סמוך הורחקו מהמקום והקניון נסגר. מגן דוד אדום העניק טיפול לשלושה פצועים קל בעקבות הדליפה. לאחר סיום האירוע, משירותי כבאות והצלה נמסר כי התושבים יכולים לחזור לשגרה, ותנועת הרכבות שבה לסדרה. הדליפה נגרמה ככל הנראה בעקבות ערבוב של אמוניה עם שמן והתאדות התמיסה אל מחוץ למפעל.

הפופולריים