מתמחים: בניגוד לנהלים - עובדים יותר מ-26 שעות רצוף

מתמחים: בניגוד לנהלים - עובדים יותר מ-26 שעות
רופאים מתמחים בשורה של בתי חולים ברחבי הארץ מדווחים שהם נאלצים לחרוג משעות העבודה המותרות, ואף להחתים שעון כדי שלא יוכלו להתחקות אחר השעות הנוספות. משרד הבריאות: רואים בחומרה את הפרת ההוראות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת המתמחים
צילום: צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בניגוד לנהלים - מתמחים עובדים מעל 26 שעות רצוף? בשורה של בתי חולים ברחבי הארץ מדווחים מתמחים שהם נאלצים לחרוג משעות העבודה המותרות, ואף להחתים שעון כדי שלא יוכלו להתחקות אחר השעות הנוספות בגיליון הנוכחות. כך פורסם הבוקר (שני) בכאן רשת ב.

לפני יותר משנה, בעקבות פרסום בכאן רשת ב, הזהיר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי על מנהלי בתי החולים להקפיד על שעות העבודה של המתמחים ואמר כי הם עלולים לשאת חבות אישית להפרת הנהלים. מדובר בין השאר בבתי החולים בילינסון, אסף הרופא, שיבא, מאיר, הדסה, וולפסון, ברזילי, שערי צדק, רמב"ם, העמק, שניידר ואיכילוב.

בארגון המתמחים "מרשם" אומרים כי "מדובר בתופעה מסוכנת וחמורה הפוגעת בבריאות הציבור ובזכויות המתמחים". בנוסף, בארגון קראו למשרד הבריאות לפעול בכל האמצעים נגד התופעה.

מבתי החולים הנזכרים נמסר כי "האיסור על חריגה משעות העבודה נשמר ובתי החולים פועלים כדי לבקר ולפקח על שעות העבודה של המתמחים". במשרד הבריאות אומרים כי הם "רואים בחומרה כל הפרה של הוראות צו התמ"ת לעניין שעות העבודה של המתמחים ומתוך כך מקיימים נוהל של מעקב ובקרה מחמירים אחר נתוני פעילות במחלקות בתי החולים".

הפופולריים