נתניהו: משרד החינוך יהיה אחראי על מעונות היום

נתניהו: משרד החינוך יהיה אחראי על מעונות היום
כיום האחריות על הפעוטונים נמצאת בידי משרד הרווחה. שר החינוך. רה"מ: "צעד מתבקש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הורים וילדים בחיפה מוחים על האלימות כלפי פעוטות בגנים, יולי 2019
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר אחר הצהריים (שני) כי סיכם עם שר החינוך רפי פרץ על העברת ההפעלה של מעונות היום ממשרד הרווחה למשרד החינוך. זאת, על רקע מחאת ההורים על האלימות כלפי ילדים בפעוטונים.

נתניהו אמר בדף הפייסבוק שלו כי מדובר ב"צעד מתבקש". "דיברנו על זה אתמול בממשלה וקיבלנו היום החלטה", אמר. פרץ אמר: "ההגנה על הילדים צריכה להיות על כל הרצף, מגיל לידה, דרך מעון, בתי הספר היסודיים והתיכוניים. אנחנו צריכים לדאוג שהילדים שלנו יהיו מוגנים בכל מובן. משרד החינוך הוא המקום המקצועי והאיכותי ביותר לפקח גם על גילאי לידה עד 3".


בד בבד, ב-1 בספטמבר אמור להיכנס לתוקפו חוק הפיקוח. משמעות הדבר היא שכל פעוטון שבו מעל שבעה ילדים ייבדק שלמטפלת אין רישום פלילי, וכי הוא עומד בתקנות הבטיחות של מכבי האש.

מנכ"לית המועצה לשלום הילד, ורד וינדמן, מסרה כי הצהרת נתניהו חשובה, אך אסור שתסיט את תשומת הלב מהדרישה להחלת הפיקוח מיד. "פיקוח, רישוי, אנשי חינוך עם הכשרה מתאימה, סטנדרטים ותנאי בטיחות בסיסיים צריכים להיות נחלתם של הפעוטות של היום - לא רק של הפעוטות של מחר או של עוד חמש שנים. בשם הפעוטות של היום צריך להבטיח: לא עוד צוותים חסרי הכשרה, לא עוד גני ילדים ומשפחתונים בתנאי בטיחות קשים לא עוד גנים עמוסי ילדים והעדר תקינה מחייבת שתבטיח יחס הולם בין מספר מטפלות לילדים".

הפופולריים