קנדה תקלוט 80 בעלי חיים מהצפון שהיו בסכנת המתה

קנדה תקלוט 80 בעלי חיים בסכנת המתה מהצפון
הרשויות במדינה נענו לפניית משרד החקלאות ויקלטו כלבים וחתולים שנדבקו בנגיף הלישמניה, הגורם למחלה המוכרת כ"שושנת יריחו". בקנדה לא יהוו בעלי החיים סכנה, מאחר שזבוב החול האחראי על העברת המחלה, לא מצוי במדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קנדה הודיעה היום (רביעי) כי תקלוט 80 בעלי החיים, כלבים וחתולים, שפינה משרד החקלאות מעמותת "גרגורים" שבצפון. זאת לאחר שנדבקו בטפיל הלישמניה, הגורם למחלה המוכרת בשם "שושנת יריחו". בקנדה לא יהוו בעלי החיים סכנה, מאחר שזבוב החול האחראי על העברת המחלה, לא מצוי במדינה. 

בעלי החיים שוכנו יותר משנה במתקן מוגן של משרד החקלאות, בעקבות צווי מניעה שהגישו ארגונים למען בעלי החיים נגד ההמתה שלהם. בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי יש לקיים את החלטת מנהל השירותים הווטרינריים, ולהמית את בעלי החיים החולים אלא אם ימצא פתרון אחר בתוך 30 ימים. הרשויות הקנדיות נענו לפניית משרד החקלאות להעביר אליהם את בעלי החיים.

שושנת יריחו היא מחלה שפוגעת בצורה קשה מאוד בילדים ומבוגרים, הטיפול בה קשה, כאוב וממושך. הידבקות בנגיף הלישמניה מסוכנת ועלולה לגרום למוות לתינוקות ולאוכלוסיה עם מערכת חיסונית מוחלשת. מתחילת שנת 2000 ועד סוף שנת 2018 חלו בלישמניה 55 בני אדם, ובשש השנים האחרונות נרשמה עלייה במספר המקרים המדווחים, בעיקר בקרב ילדים.

הפופולריים