ההרוגים בתאונה בכביש 1: עמית בר-לב והלל ללום בני ה-18

עמית והלל מגוש עציון נהרגו בתאונה בכביש 1
שני הנערים הובאו למנוחות בבית העלמין כפר עציון. משפחת ללום: "היה אור ענק למשפחתו"; משפחת בר לב: "בחור מלא אור". הצעיר כבן 20 ששהה גם הוא ברכב ונפצע בתאונה עבר ניתוח אורטופדי בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמית בר לב והלל בלום - נהרגו בתאונה ליד מצפה יריחו
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

עמית בר-לב והלל ללום מגוש עציון, שני הצעירים שנהרגו בתאונת הדרכים הבוקר (שישי) ליד מצפה יריחו בכביש הובאו למנוחת בבית העלמין כפר עציון. הלל היה אמור לחגוג השבוע את יום הולדתו ה-18, ולהתחיל ללמוד בישיבה בברוכין. הוא הותיר אחריו שני הורים: איב ונטלי, וארבעה אחים: אלי, אורה, יואל וישי. משפחתו אמרה עליו: "הוא היה אור ענק למשפחתו".

עמית עמד לחגוג את יום הולדתו ה-18 גם כן בימים הקרובים. משפחתו סיפרה עליו כי היה "בחור מלא אור. בחור שאהבת העם, הארץ ואדמתה זרמו בעורקיו באהבה וענווה אין קץ. מחובר לתורה שמלווה אותו בכל דרכיו. אח ורע, חבר אמת לאחיו, והוריו ולמגוון חבריו באשר הם". השניים מובאים למנוחות בשעה זו בבית העלמין כפר עציון.

צעיר נוסף כבן 20 ששהה עם ללום ובר-לב ברכב פונה במצב קשה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. ד"ר צליל מרדכי-חן, רופאה כירורגית בבית החולים אמרה: "הוא מועבר לחדר ניתוח, לניתוח אורטופדי כי זו כרגע נראית הבעיה המרכזית. אפשר לומר שהוא כרגע במצב יציב ולא נשקפת סכנה לחייו".


רכבם של שלושת הצעירים שהיו מעורבים בתאונה בתאונה התהפך. פרמדיק של מגן דוד אדום ניסן חפץ וחובש הארגון אביב ביטון סיפרו מזירת האירוע: "כשהגענו למקום ראינו רכב מעוך, הפוך על הגג, ברכב נסעו שלושה צעירים בשנות ה-20, אחד מהם היה מחוץ לרכב ושניים נלכדו בתוכו.

"הצעיר שהיה מחוץ לרכב ואחד הלכודים היו מחוסרי הכרה - ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית קשה. לאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם בשטח. הצעיר השלישי היה בהכרה, ולאחר פעולות חילוץ מורכבות של הכבאים, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים. הוא סבל מחבלה רב מערכתית, ופינינו אותו לבית חולים תוך המשך טיפול כשהוא בהכרה ומצבו קשה".

בכביש 4, סמוך לצומת בר אילן, רוכב אופנוע כבן 18 נפצע היום קשה, לאחר שהתהפך מגשר בגובה חמישה מטרים. חובשים ופרמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים שיבא בתל השומר, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית.

הפופולריים