סקר: רבע מהישראלים - התבוללות היא שואה שנייה

סקר: רבע מהישראלים - התבוללות היא שואה שנייה
השאלון, שערכה "קבוצת ראות", התייחס לדבריו של יו"ר הבית היהודי רפי פרץ על התבוללות היהודים בתפוצות. עוד עלה כי פחות משליש מהישראלים יודעים מהו מתווה הכותל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ ונשות הכותל
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רבע מהישראלים מסכימים עם דבריו של יו"ר הבית היהודי רפי פרץ, שטען כי התבוללות היהודים בתפוצות היא "שואה שנייה", כך עולה מסקר שפרסמה היום (שני) העמותה "קבוצת ראות". עוד עולה מנתוני הסקר כי 82% מהישראלים מסכימים להגדרה "נפולת של נמושות" ביחס לישראלים שעזבו את הארץ ו-70% טענו כי אם יעברו להתגורר בחו"ל, ירצו להשתייך לקהילה היהודית. 

בנוסף, פחות משליש מהישראלים יודעים מהו "מתווה הכותל". לפי המתווה, הייתה אמורה להתווסף רחבת תפילה נוספת בכותל המערבי, שתנוהל בידי מועצה בה נציגים מהזרמים הלא אורתודוכסים ביהדות ונשות והכותל. הסדר זה אושר על ידי הממשלה בינואר 2016 אך הוקפא ביוני 2017 בשל לחץ המפלגות החרדיות.

הסקר נערך בקרב יהודים דוברי עברית בגילאי 64-18 ביחס ליהדות התפוצות. מנכ"ל קבוצת ראות, ערן ששון התייחס לתוצאותיו: "ממצאי הסקר ממחישים את התקופה הקריטית בה נמצאת החברה הישראלית בנוגע ליחסיה עם יהדות התפוצות. אם לא נפעל עכשיו לחיזוק הקשר אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במשבר בלתי הפיך, שיוביל להפסקת התמיכה בישראל, לא רק בכלכלה אלא גם בדיפלומטיה, כמו גם ירידה בלגיטימציה לקיומה של המדינה כביתו של העם היהודי".

הפופולריים