נקבע מותו של בן חצי שנה שנשכח ברכב במודיעין עילית

נקבע מותו של התינוק שנשכח ברכב במודיעין עילית
בן חצי שנה אותר על ידי בני משפחתו כשהוא ללא דופק וללא נשימה. מפרטי האירוע עולה כי הוא ככל הנראה הושאר ברכב משעות הבוקר. חובש איחוד הצלה סיפר: "האם צעקה 'הצילו את הילד שלי'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תינוק נשכח ברכב במודיעין עילית 22.07.19
צילום:

טרגדיה במודיעין עילית: תינוק כבן חצי שנה מת היום (שני) לאחר שנשכח שברכב במשך שעות ונמצא על ידי בני משפחתו. האם, מנהלת מעון, יצאה לקניות ואחרי כשלוש שעות בחנות נזכרה שהשאירה את בנה ברכב. היא נכנסה איתו לבית כנסת סמוך, ועוברי אורח הזמינו לו אמבולנס. צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה, ולאחר מכן פינו אותו לבית החולים אסף הרופא, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"מדובר באירוע טראגי", סיפרו פרמדיק מד"א אורי גבריאל וחובש רפואת חירום שמואל מונק. "ראינו רכב עם דלתות פתוחות שמתוכו חולץ תינוק כבן חצי שנה לאחר ששהה ברכב סגור. אנשים במקום הכניסו את התינוק לתוך מבנה של בית כנסת סמוך והתחילו להעניק לו סיוע ראשוני. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני מכת חום. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות ממושכות. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיע במהירות ממשיך להיאבק על חייו".

"האימא צעקה 'הצילו את הילד שלי'", סיפר חובש איחוד הצלה אהרון ולדשיין. "היא אמרה שהיא השאירה אותו הרבה זמן ברכב. היא כנראה הייתה בחנות סמוכה, השאירה אותו כמה שעות, ושכחה שהוא נשאר שם".

במועצה לשלום הילד אמרו בעקבות המקרה הקשה כי "חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים של ילדים בתוך רכבים בוערים". עוד אמרו במועצה כי פנו מספר פעמים למשרד התחבורה בדרישה לפעול באופן מיידי לקידום תקנות שיחייבו התקנת מערכת התראה ברכבים פרטיים בדיוק כפי שקיימת ברכבי הסעות תלמידים.

"משרד התחבורה חייב לפעול לאלתר לקביעת תקנה שיכולה להציל את חייו של הילד הבא ובמקביל להמשיך במסע הסברה יומיומי ואינטנסיבי בכל אמצעי התקשורת", הוסיפו במועצה. "על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע הישנות מקרים כאלה".

הפופולריים