שביתת האחיות החלה: "זועקים את זעקת החולים"

שביתת האחיות החלה: "זועקים את זעקת החולים"
האחים והאחיות בכל מערכת הבריאות יעבדו במתכונת מצומצמת. במשרד הבריאות אמרו שבישיבה אתמול עלו הצעות רבות על מנת למנוע את השביתה, אך הצדדים לא הגיעו להסכמה. במשרד הודיעו שהמדינה תעתור היום לבית הדין לעבודה בניסיון למניעתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת אחיות
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

החל מהיום (שלישי): האחיות שובתות. פגישת המשא ומתן בין הסתדרות האחיות למנכ"ל משרד הבריאות ונציגי האוצר שהתקיימה אתמול התפוצצה. במשרד הבריאות אמרו שבישיבה עלו הצעות רבות על מנת למנוע את השביתה, אך הצדדים לא הגיעו להסכמה. בתוך כך, במשרד הודיעו שהמדינה תעתור היום לבית הדין לעבודה בניסיון למניעתה. האחיות יעבדו במתכונת חירום בלבד בכל מוסדות הבריאות. האחיות דורשות תוספת של 1,500 תקנים, תוספת שכר ועבודה במסגרת המיטות המותרת בכל מחלקה, ללא חריגה של הוספת מיטות למסדרונות. 


יו״ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, אמרה כי "האחים והאחיות בישראל זועקים את זעקתם של אזרחי ישראל השוכבים מושפלים במסדרונות בתת תנאים, הורים וילדים הממתינים נואשות לתורים בלתי נגמרים ותינוקות שלא מקבלים חיסונים בזמן. האחים והאחיות בישראל מבקשים פתרון אמיתי ומידי שיאפשר להם לתת טיפול הולם ובטוח לאזרחי ישראל. לא עוד ועדות, לא עוד מריחות שלא נתנו כלום לאורך השנים.

"האחיות לא יתנו עוד יד לעבודה מחוץ לתקנים ולרישיון, למטלות בקהילה ובריאות הציבור, לנהלים ובקרות ללא תוספת כח אדם וללא תוספת שכר בהתאם. משרדי הבריאות והאוצר הם האחראים הישירים לכך שהמחלקות בבתי החולים עלו על גדותיהן והמסדרונות ממשיכים להתמלא בחולים ובמיטות מחוץ לרישיון החוקי, שמשרד הבריאות עצמו העניק".

בהסתדרות הרפואית הביעו את תמיכתם בצעדי המחאה של הסתדרות האחיות ואיימו כי ישקלו את צעדיהם גם כן, אם לא יהיה שינוי דרמטי בנושא תקצוב מערכת הבריאות. יו"ר ההסתדרות, פרופ' ציון חגי, קרא לראש הממשלה להוסיף חמישה מיליארד שקלים בשנה לתקציב מערכת הבריאות כדי למנוע את קריסתה, ואמר כי עד כה הזעקה המשותפת של הרופאים והאחיות נפלה על אוזניים ערלות ולכן היא מאלצת נקיטת אמצעים דרסטיים.

במכתב ששיגר חגי ליו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, נכתב כי ההסתדרות הרפואית תומכת במאבק הצודק של האחיות לקידום מערכת הבריאות והשירות למטופלים, ובמחאה על המחסור בתקנים והעומס הבלתי נסבל המוטל על כתפי הצוותים הרפואיים. חגי הוסיף כי המצב הקיים הוא תעודת עניות להנהגת מדינת ישראל ומעיד על סדר העדיפויות הלקוי שלה.

הפופולריים