למה הורים מרשים לילדים בני 17 לטוס לקפריסין?

אחד על אחד | למה ילדים בני 17 טסים לקפריסין?
אראל סג"ל ויגאל גואטה ישבו לשיחה על החשד לאונס בקפריסין ודיברו על תרבות מסיבות הנוער הפרועות והדאגה ההורית | אחד על אחד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קאבר אחד על אחד
צילום: צילום: תאגיד השידור

לפני כתשעה ימים נעצרו 12 נערים ישראלים בחשד לאונס קבוצתי של תיירת בריטית בת 19 במלון בעיירת הנופש איה נאפה שבקפריסין. מעדותה של המתלוננת עלה תיאור של אונס ברוטאלי, שאף צולם בטלפונים הניידים של הצעירים בזמן שהם צוחקים. לפני כשבוע האריך בית המשפט בקפריסין את מעצרם של החשודים בשמונה ימים לצורך חקירת המקרה. חמישה מהחשודים שוחררו אמש (חמישי) ממעצר לאחר שהתקבלו סיכום הריאיות וממצאי החקירה

אראל סג"ל ויגאל גואטה ישבו לשיחה אחד על אחד ודיברו על הפרשה. את גואטה הכעיסה הטענה כי המתלוננת הייתה רקדנית בבית המלון: "זה רע מאוד, אז מה אם היא רקדנית במועדון, זה נותן חצי היתר לאנוס אותה?" סג"ל טען כי האחריות ההורית משחקת כאן תפקיד משמעותי - "ילד בן 16-17 הוא עדיין ילד, יכולת ההבחנה שלו בין טוב ורע ויכולת האיפוק שלו הן של ילד. תשמרו על הילדים שלכם כשהם נוסעים לחו"ל". 

"אני חושב שאם אחד מהילדים שלי היה בא ואומר 'אני רוצה לנסוע לדבר הזה' בגילאים האלה, הייתי אומר לו 'לא'". אמר סג"ל. גואטה הוסיף, "אני אפילו לא אשאל את הבן שלי לאן הוא הולך כי הוא בחיים לא ילך למקום כזה". 

השניים ביקרו את החופשות המוצעות לצעירים, "ראיתי את סרט התדמית של המלון והוא מוכר פורנו", סיפר גואטה "אנחנו מתגעגעים קצת לפרימיטיביות של פעם, בלי הפורנו בפלאפונים והזוועות האלה שכל ילד קטן פותח את האייפון ומוצא". סגל הוסיף: "אני לא פרימיטיבי, אני ליברל, בעד הכל. אני רק מבקש אחריות מההורים".  

הפופולריים