מהתנ"ך ועד הקוראן: השמות הנפוצים בישראל

מהתנ"ך ועד הקוראן: השמות הנפוצים בישראל
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה את השמות הנפוצים בשנת 2018: דוד ומוחמד בראש לבנים, תמר ומרים לבנות. וגם: האם בר רפאלי השפיעה על החלטת ההורים?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שלישי) את השמות הנפוצים ביותר בישראל לילדים וילדות שנולדו בשנת 2018. בקרב הבנים היהודים – השם הנפוץ ביותר הוא דוד. 1,447 בנים נקראו על שם המלך התנ"כי. כמו כן, חלה בשנה זו עלייה בבחירת שמות מהמקורות. במקום השני נמצא השם אריאל.

תמר זה השם הנפוץ ביותר בקרב הבנות – זו שנה שלישית ברציפות. אחריו, השם הנפוץ ביותר לבנות הוא מאיה – שבשנה שעברה היה במקום הרביעי.

בקרב הבנים המוסלמים, השם מוחמד שומר על מקומו בפסגה והוא הנפוץ ביותר בישראל, עם זאת, לפי הלשכה, הוא נמצא במגמת ירידה ופחות בנים נקראים בשם זה. בקרב הבנות המוסלמיות השם הנפוץ ביותר הוא מרים.

השם ליב, שניתן לבתה של בר רפאלי בשנת 2016, והיה נדיר יחסית בשנת 2010 וניתן רק לעשר בנות, ניתן בשנת 2018 ל-196 בנות, מה שעלול להצביע על כך שהיא השפיעה על בחירתם. נוסף על כך, השם ריף, שכמעט ולא ניתן לבנות בעבר, ניתן ב-2018 ל-75 בנות יהודיות. שמות נוספים שעלו בצורה משמעותית הם: איב, אן, דור ומיאל.

הפופולריים