תגובת "כאן" לשתילת הנשק: הסדרה "מחוז ירושלים" לא תשודר

בעקבות שתילת הנשק: "מחוז ירושלים" לא תשודר
תאגיד השידור החליט להוריד את כל פרקי "מחוז ירושלים" עד לסיום הבירור. "התאגיד רואה בחומרה רבה את הטענות, המנוגדות לחלוטין לכללי האתיקה שעליהם חתמה 'קודה' בחוזה", נמסר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מציאת הנשק לכאורה בבית בעיסוואיה בסדרה "מחוז ירושלים"
צילום: צילום: כאן - תאגיד השידור הישראלי

לאחר שנחשף כי שוטרים שתלו נשק בביתו של תושב עיסאוויה במסגרת צילומי הסדרה "מחוז ירושלים", ששודרה בכאן 11, בתאגיד השידור הציבורי "כאן" הוחלט להוריד את כל פרקי הסדרה משידור. מהתאגיד נמסר כי נפתח בירור מעמיק עם חברת ההפקה "קודה תקשורת". "התאגיד רואה בחומרה רבה את הטענות, המנוגדות לחלוטין לכללי האתיקה שעליהם חתמה 'קודה' בחוזה עם התאגיד", נמסר. 

עוד נאמר כי "ייבחנו שיטות הפעולה והעריכה בסדרה ועד לסיום הבירור, הוחלט להוריד את כל פרקי הסדרה משידור. מועצת כאן תקיים דיון דחוף בעניין ותפעל בהתאם להחלטות שיתקבלו". 

אתמול פרסמה המשטרה התנצלות בעקבות חשיפת "הארץ", לפיה שוטרים שתלו נשק מסוג M16 בביתו של תושב שכונת עיסוואיה סאמר סלימאן, במסגרת צילומי סדרת הטלוויזיה "מחוז ירושלים". "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם", נכתב.

החיפוש בביתו של סלימאן בוצע בנובמבר 2018, ובסיומו הוא קיבל אישור מהשוטרים כי לא נמצא דבר, אך בשידור האירוע בפרק האחרון של הסדרה, נראה כי השוטרים מאתרים לכאורה את הנשק בביתו. בנוסף, שכניו של סלימאן זיהו אותו ואת ביתו כש"מחוז ירושלים" שודרה.

הפופולריים