תיעוד: יירוטים מחולון נצפו בהופעה של אביב גפן בתל אביב

תיעוד: יירוטים מחולון נצפו בהופעה של אביב גפן
הזמר אמר על הבמה בפארק הירקון: "אף אחד לא ישתיק את ישראל" • בהפקה הנחו את הקהל לשכב על הקרקע ולשים ידיים על הראש במקרה של אזעקה • פיקוד העורף: "אנחנו מנהלים סיכון. הסתכלנו על היתרונות והחסרונות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יירוטים אביב גפן
צילום: צילום: בנצי רובין

למרות המבצע: עשרות אלפי אנשים השתתפו הערב (חמישי) בהופעת "נשף רוק" של הזמר אביב גפן, בפארק הירקון בתל אביב- כשיירוטים של ירי מעזה מעל שמי חולון נצפו בשמיים. ההופעה התקיימה שעות ספורות אחרי שרקטה פגעה ישירות בבניין ברחובות, וכשבמקביל התרעות צבע אדום נשמעו בעוטף עזה. גם בזמן ההופעה התבצע ירי לעבר המרכז, שכוון לעבר חולון וראשון לציון. גפן אמר בהופעה: "אף אחד לא ישתיק את ישראל". 

המפיקים והמארגנים של האירוע בתיאום עם המשטרה, פיקוד העורף והצבא החליטו שכן לקיים את ההופעה. כוחות הביטחון העניקו הנחיות מיוחדות לקיום האירוע, עם קציני צה"ל במדים שמסתובבים בקהל. תפקידם להשתלט על הרמקולים והכריזה בהופעה במידה ויהיו אזעקות, מחשש שלא ישמעו. 

בהפקה הנחו את הקהל: "אם יש אזעקה - הישכבו ושימו ידיים על הראש". האירוע תוגבר בעזרת אמצעי הגנה סביב פארק הירקוןבניסיון להקפיד על ביטחון המבקרים. המארגנים קיוו שהאירוע יעבור ללא הפרעות, ושהמשתתפים ידעו את ההנחיות ולא תיווצר בהלה. 

מסביר פיקוד העורף אלוף במשנה במיל' ירון בר דיין אמר בחדשות הערב כי "אנחנו בעצם מנהלים סיכון. הסתכלנו על היתרונות והחסרונות. מצד אחד, רוצים לאפשר שיגרה להרבה מאוד אנשים שיצאו להנות. יש הרבה פרמטרים שמעריכים את עמדות הסיכון שלנו".

הפופולריים