הבהרה בלבד: הסכם הפשרה בין נתניהו וכספית

הבהרה בלבד: הסכם הפשרה בין נתניהו וכספית
ראש הממשלה משך את התביעה בסך 200 אלף שקלים נגד העיתונאי - בתמורה להבהרה מצידו: "לא ייחסתי לראש הממשלה כוונה לתת שוחד לעו"ד מררי או לעו"ד איל ינון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן כספית ובנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש ונועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו והעיתונאי בן כספית הגיעו להסכם פשרה במסגרת תביעת הדיבה שהגיש נתניהו נגד העיתונאי, על רקע פרסום שקישר בין תנאי השכר של יועמ"ש הכנסת איל ינון, לבין בת זוגו המשנה ליועמ"ש, עמית מררי, שהייתה מעורבת בתיק האלפים.

במסגרת התביעה, דרש נתניהו מכספית פיצוי בסך 200 אלף שקלים, עוד בדצמבר 2018, אולם על פי הסיכום הנוכחי בין השניים, יפרסם כספית הבהרה בלבד - בה יודיע כי הוא חוזר בו מהמסר המשתמע הכורך בין טיפול הליכוד בשכרו של יועמ"ש הכנסת, לבין ההשפעה על עמדתה של בת זוגו בעניין העמדתו של נתניהו לדין. יש לציין כי כבר ביולי 2020 הציע כספית להבהיר את הדברים ובכך לסיים את ההליך.

תוכן ההבהרה של כספית, כפי שסוכם בין הצצדים: "ביום 21.12.2018 פורסם בעיתון מעריב טור דעה שלי תחת הכותרת 'כרוחב היריעה'. בדברי תיארתי השתלשלות אירועים שהיה אפשר לפרש כאילו ראש הממשלה נתניהו נתן לכאורה שוחד לעו״ד עמית מררי באמצעות בן זוגה עו״ד איל ינון. אני חוזר ומבהיר שלא ייחסתי לראש הממשלה כוונה לתת שוחד לעו"ד מררי או לעו"ד איל ינון – גם היום אינני טוען כך".

עוד ייכתב בהבהרה: "יתרה מכך, ונוכח הצהרתו ועדותו של ראש הממשלה, כי לא הכיר את עו"ד מררי ולא ידע שהיא בת זוגו של עו"ד איל ינון, ואף לא היה מעורב כלל בקידום החקיקה בעניינו, אני חוזר בי מהתיאור בפרסום ביחס 'למצב שנוצר'. בדיעבד, ונוכח העדות של ראש הממשלה, הדברים היו צריכים להיות מוצגים אחרת".

הפופולריים