שיא האבסורד: לחגית אושר להישאר בדירתה - אבל בהוצאה לפועל לא יוותרו

חגית ניצחה בקרב אחד, אך המדינה לא מוותרת לה
חגית ובנה נלחמים להישאר בדירת הדיור הציבורי, אך החלטה של בית הדין הרבני כנראה תביא להוצאתם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיור ציבורי
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

חגית ובנה עומדים להיות מפונים מדירת הדיור הציבורי שלהם בשל סחבת וכשלים במשרד המשפטים והחלטת בית הדין הרבני. אחרי חשיפת הסיפור אתמול (ראשון) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב, כעת נודע על אבסורד נוסף בסיפור.

ועדה של משרד השיכון החליטה אתמול שחגית תישאר בדירה ותקבל חוזה קבוע, אבל מכיוון שיש צו פינוי שהוצא על ידי בית הדין הרבני, ההוצאה לפועל עומדת על כך שהיא תפונה מהדירה. למרות ההחלטה של משרד השיכון. כלומר, המדינה לא מכבדת את החלטותיה שלה.

העיכוב והסחבת שהיו עד כה בהחלטת הוועדה, נרשמו בעקבות העיסוק הגובר של שר המשפטים יריב לוין בענייני הרפורמה, שמגיע לא פעם על חשבון נושאי משרדו - שהולכים ונערמים. לדוגמה, עיכוב ביותר מארבעה חודשים של המינוי לנציב הביקורת על הפרקליטות. נציב זה אחראי לטיפול בערעורים על התנהלות לא ראויה של פרקליט מדינה או תובע משטרתי כלפי חשוד או נאשם. בעקבות העיכוב במינוי, ואי הארכת כהונתה של ממלאת המקום - ועדת הערעורים לא התכנסה במשך שלושה חודשים.

חגית פנתה לוועדת הערעורים, אשר קובעת בין היתר מי ימשיך להתגורר בדירה, במקרה של פירוד בין בני זוג גרים בדירה בדיור ציבורי. הגרוש של חגית ישב בכלא בגין מעשה סדום על התעללות בבת שלהם, מעשים מגונים ואלימות במשפחה כלפיה.

ב-2014, בדיונים ברבנות, הוא הגיש בקשה שתצא מהבית כאשר ישתחרר מהכלא. בסופו של דבר חתמה חגית על ההסכם מכיוון שסירב לתת גט. לפני שנה הוא השתחרר מהכלא וכעת הוא דורש את הדירה. "היום מסתבר שחתמתי על הגזר דין מוות שלי, כי הרבנות הוציאה לי צו פינוי מהבית", סיפרה בריאיון.

הפופולריים