הרצח בגלבוע: החשוד ביקש מאחותו שתגיד שנהגה ברכב

החשוד ברצח דיאר ביקש מאחותו שתגיד שנהגה ברכב
מוקין שיחזר הלילה את המעשה תחת אבטחה. מלבד הרצח הוא חשוד גם בשיבוש הליכי משפט | פרטים חדשים מהחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיאר עומרי שנורה למוות בגלל ויכוח בכביש בגלבוע 07.05.23
צילום: -

דניס מוקין החשוד ברצח דיאר עומרי בגלבוע, שיחזר הלילה את המעשה תחת אבטחה. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (ראשון) כי מלבד הרצח הוא חשוד גם בשיבוש הליכי משפט, ועל פי החשד לאחר הירי הוא הביא למקום האירוע את אחותו וביקש ממנה לספר לשוטרים שהיא זאת שנהגה ברכב.

המונים השתתפו בהלווייתו של דיאר עומרי בכפר סנדלה, וחלקם קראו קריאות נקם: "ברוח ודם נפדה אותך שאהיד" ו"דמך לא ילך לשווא". מעצרו של החשוד, דניס מוקין, בן 32 מגן נר, הוארך היום בשמונה ימים. 

בני משפחתו של דיאר צעקו לעבר מוקין: "תוריד את הראש, רצחת ילד קטן" ובנוסף התפרצו כמה מבני משפחתו של הנרצח לעבר החשוד. מוקין מסר את גירסתו בדיון ואמר שחש שהיה מאוים וירה באוויר.

ההלוויה של דיאר, סנדלה

חוקר המשטרה בדיון הגיב שזה לא מה שמתועד בסרטון מהאירוע. עם זאת, לא שלל את הטענה שיתכן שהחשוד פעל לשם הגנה עצמית. סנגורו של מוקין המשיך: "הוא טוען שלאחר שרב עם המנוח הוא רץ לכיוון הרכב וחשש שיוציא משהו ויתקוף אותו". חוקר המשטרה הגיב כי "ממה שנראה בסרטון זה הרבה יותר רע ממה שטוען החשוד. משתדל לא להשתמש במילים אחרות - מבחינתו זה לא נראה טוב". 

הרקע לאירוע שהוביל על פי החשד לרצח הוא בריונות בכביש. מהחקירה עלה שהחשוד ברצח המתין למשטרה במקום, מסר את האקדח לשוטרים והודה שירה בדיאר. לאחר האירוע, החלו הפרות סדר בכניסה לגן נר. תושבים בכפר סנדלה הגיעו ליישוב הסמוך ויידו אבנים, ושוטרים שהגיעו למקום פיזרו את ההתפרעויות.

חמאס מנצל את התקרית כדי לייצר את האסטרטגיה שלו של חיבור בין הזירות, על אף שמדובר באירוע פלילי, כדי לעורר מהומות בקרב ערביי ישראל. איך ארגון הטרור פועל? כבר בהודעה אמש, חמאס מסגר את הנרצח כ"שאהיד", ובמקביל הוא קרא לפעולות נקם. השיא - היום בצהריים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי פרסמה תיעוד, שבו טענה שביצעה ירי לעבר היישוב גן נר, ממנו מגיע החשוד.  

הפופולריים