תיק 4000: מגעים להסדר טיעון עם בזק

תיק 4000: מגעים להסדר טיעון עם בזק
הפרקליטות מנהלת משא ומתן עם החברה בנוגע למהלך שפרטיו טרם ידועים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בזק
צילום: ללא קרדיט

בזמן שמשפטו של ראש הממשלה נתניהו מתנהל בימים אלה, מתברר שהמדינה מקיימת משא ומתן להסדר טיעון בתיק 4000 עם חברת בזק. כך נחשף היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. 

החברה הציבורית שהייתה בשליטת שאול אלוביץ' בתקופה הרלוונטית עומדת במרכזו של כתב האישום, אולם לא הועמדה לדין עם יתר הנאשמים ולמעשה זומנה לשימוע רק זמן רב לאחר מכן. ביולי 2021 התקיים השימוע לחברה, ומאז לא נשמע דבר אודותיה בהקשר זה.

גם פניות עמותת "הצלחה" לפרקליטות בדרישה להעמיד את בזק וידיעות אחרונות לדין נענו בתשובה ערטילאית. הבוקר נחשף כי מתנהל משא ומתן להסדר טיעון בנושא. טרם ברור מה פרטיו של ההסכם. מבחינת החברה, הודאה בפלילים משפיעה גם על ענייניה האזרחיים והמנהליים, ולכל פרט ופרט בנוסח הסופי יש משמעות כלכלית מאוד גדולה עבורה, לדוגמה בהליכי תובענות ייצוגיות שהוגשו על רקע הפרשה.

בשבוע שעבר נפגשו פרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו עם היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בנוגע להצעת הגישור הפלילי. הפגישה תואמה בשבוע שעבר ונערכה בתחילת השבוע, בעקבות המלצת בית המשפט לבחון הליך גישור - בו התיק נידון אצל שופט אחר בניסיון להגיע להסכמות. 

חיות כיס: מה הסיפור עם תיק 4000?

בדיון השתתפו בהרב מיארה וצוותה, לצד צוות ההגנה של נתניהו בכל התיקים ועורך דינו של שאול אלוביץ', ז'ק חן. התרשמות הצדדים מהפגישה הייתה חיובית בסך הכול, והתשובות שלהם לבית המשפט צפויות להתקבל תוך ימים. סנגוריו של נתניהו ביקשו להגיש את תגובתם בתיאום עם תגובת הפרקליטות והיועצת המשפטית, ובמסגרת הניסיון לשכנעה נערכה הפגישה.

לפני כמה שבועות פורסם כי התביעה וההגנה במשפט נתניהו הגיעו להבנות על קיצור רשימת עדי התביעה ביותר מ-60. המשמעות היא כי בתוך כשנה תסתיים עבודת התביעה ובתוך כשנה וחצי ראש הממשלה יעלה על דוכן העדים בפתח פרשת ההגנה. 

 

הפופולריים