מבוקש מספר 1 של המשטרה: חסר בית שגנב כיפות

מבוקש מספר 1: חסר בית שגנב כיפות
המשטרה מנהלת מאבק עיקש על השארת הגנב, שכבר הורשע בעברו, במעצר - אך ביהמ"ש הורה לשחררו פעמיים. מהמשטרה נמסר: "מחובתה של המשטרה לפעול למעצרם והרחקתם מהרחוב של עברייני רכוש חוזרים הפוגעים בציבור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה אילוסטרציה 3
צילום: דוברות משטרת ישראל

המשטרה משקיעה בימים האחרונים את מיטב מרצה על חסר בית שגנב כיפות. כפי שדווח היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, במשטרה דרשו להאריך את מעצרו של חסר הבית ולאחר שבית המשפט הורה לשחררו - הגישה המשטרה ערעור לבית המשפט המחוזי, שגם כן הורה לשחררו.

ביום שישי האחרון, נציגת המשטרה דרשה מבית המשפט השלום בירושלים להאריך בארבעה ימים את מעצרו של חסר הבית, שהורשע בעברו בכמה עבירות גניבה. בחקירתו, חסר הבית הודה מיד במעשה - אבל המשטרה עדיין טענה שיש חשש לשיבוש הליכים וכי יש תשע פעולות חקירה לבצע שמצריכות את מעצרו. בית המשפט לא השתכנע, הורה על שחרורו של החשוד תחת תנאים מגבילים, וקבע מפורשות:" מדובר בעבירת רכוש שאינה מקימה עילת מעצר ובמיוחד לאור אופי העבירות וצורת ביצוען".

אלא שלמרות האמירה המפורשת, במשטרה לא אמרו נואש וביקשו עיכוב ביצוע על החלטת השחרור ואף הגישו ערעור לבית המשפט המחוזי, שאף הוא דחה את בקשת המשטרה ושיחרר שוב את גנב הכיפות. עורך הדין דני שמישוילי, סניגורו של חסר הבית מטעם הסניגוריה הציבורית, בירך על השחרור ומסר שהוא מקווה כי במשטרה יפיקו לקחים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מחובתה של המשטרה לפעול למעצרם והרחקתם מהרחוב של עברייני רכוש חוזרים הפוגעים בציבור וכך נעשה במקרה זה. רק לאחרונה החשוד סיים לרצות עונש מאסר בגין עבירות רכוש ושב לסורו. המשטרה הגישה ערר על שחרורו במטרה למנוע את המשך הגניבות, אך לצערנו בית המשפט חשב אחרת. החקירה בעניינו נמשכת במטרה למצות עמו את הדין, בתקווה שאולי הפעם, לא יוסיף לגנוב לאחר ששוחרר לדרכו".

הפופולריים