הרוג ופצוע קשה בהתרסקות מטוס קל בגליל

הרוג ופצוע קשה בהתרסקות מסוק קל בגליל
הטייס הודיע על מצב חירום לרשות שדות התעופה וביצע נחיתת אונס • המטוס התרסק בשטח פתוח סמוך לאליפלט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המטוס שהתרסק
צילום: המטוס שהתרסק

הרוג בן 50 ופצוע קשה בהתרסקות מטוס קל שביצע היום (שני) נחיתת חירום בגליל, בין טובא זנגריה לאליפלט. ההרוג חולץ ללא סימני חיים מהמטוס, והפצוע קשה כבן 30 במצב לא יציב עם פגיעה רב מערכתית. 

מסוק מד"א הוזעק למקום ופראמדיקים העניקו טיפול רפואי לפצועים שהיו לכודים במטוס. לפי רשות שדות התעופה הטייס הכריז על מצב חירום והודיע שהוא מתכנן נחיתת אונס. לאחר דקות אחדות המטוס התרסק בשטח פתוח סמוך ליישוב אליפלט. ככול הנראה הדבר נבע מתקלה טכנית ולא מטעות אנוש.

כוחות משטרה של מרחב כינרת עדכנו כי הם קיבלו את הדיווח מרשות שדות התעופה אודות הטייס שביצע נחיתת אונס. בנוסף, לאחר זמן מה הקשר עמו נותק. הכוחות החלו בסריקות יחד עם מד"א ובתוך זמן מה אותר המטוס.


המסוק שהתרסק

הפראמדיקים במסוק מד"א מאיר בן יאיר ויואב שושה סיפרו: "קיבלנו את הדיווח על התרסקות מטוס קל בשטח פתוח ומיד המראנו למקום. מיקום ההתרסקות לא היה ידוע בשלב הזה וביצענו סריקות מהאוויר כדי לאתר את הזירה. כעבור מספר דקות של סריקות זיהנו את שברי המטוס על הקרקע".

עוד הסבירו בן יאיר ושושה כי "כשירדנו מהמסוק הבחנו בטייס ונוסע לכודים. תיאמנו עם המוקד שיזניקו כבאים למנחת מחניים והמסוק. כאשר הפצוע חולץ העברנו אותו למסוק ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה ולא יציב. הפצוע השני שהיה מחוסר הכרה חולץ בהמשך אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ומותו נקבע בשטח."

הפופולריים