הלם בפטיש ובמברג: ניצול השואה בן ה-87 נאשם ברצח רעייתו

הלם בפטיש ובמברג: ניצול השואה בן ה-87 נאשם ברצח רעייתו
כתב אישום הוגש נגד איזייה חוואס מרחובות שרצח את אישתו ולנטינה חוואס • בפרקליטות טוענים כי גרסאותיו רצופות סתירות, שקרים וחוסר היגיון פנימי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה בזירת האירוע
צילום: כאן חדשות

לבית המשפט המחוזי מרכז הוגש הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד איזיה חוואס בן 87 מרחובות שבו הוא מואשם ברצח אישתו וולנטינה חוואס לפני יותר מחודש בסלון ביתם באמצעות פטיש ומברג או בחפצים דומים.

בכתב האישום נכתב כי לאחר מעשיו הוא שטף את ידיו, הסליק את הפטיש בתיק כלי עבודה בחדר המקלחת בבית, וכן פשט את שתי החולצות שאותן לבש, השליכן לסל הכביסה ולבש חולצות נקיות במקומן. הפרקליטות אומרת כי גרסאותיו רצופות סתירות, שקרים וחוסר היגיון פנימי. המדינה מבקשת את מעצרו עד תום ההליכים.

עוה"ד מירי אדוט ואנה שכטמן קרוגר מהסניגוריה הציבורית שמייצגות את הקשיש שמואשם ברצח אשתו ברחובות: "מדובר בטרגדיה משפחתית קשה. הקשיש ניצול שואה שסובל מדימנציה נמצא במצב בריאותי ונפשי קשה ומכחיש בתוקף שגרם למותה של אשתו. מעולם לא היתה אלימות בבית והם חיו באהבה גדולה 50 שנה. גם כתב האישום לא מייחס לו כל מניע לפגיעה במנוחה. משפחתו של הקשיש מתקשה להשלים עם האובדן הכואב של המנוחה ועם החשדות כנגד האב, והיא ליוותה אותו לאורך כל הדיונים המשפטיים. טרם קיבלנו את חומרי החקירה ולאחר שנלמד אותם נציג את טענותינו בפני בית המשפט".

נזכיר כי ב-12 באפריל, נמצאה ולנטינה חוואס בת ה-76 ללא רוח חיים בדירתה ברחוב הרצל ברחובות, כשעל גופתה סימני אלימות. הבעל הוא שהזעיק את מגן דוד אדום למקום. המשטרה עצרה אותו והוא נלקח לחקירה. בני הזוג אינם מוכרים למשטרה. פרקליטו של הבעל, עורך הדין עבד אבו עאמר, שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, אמר אז כי מרשו, ניצול שואה, אינו בקו הבריאות והכחיש את המיוחס לו. חוואס היא הנרצחת התשיעית השנה מבין 16 הנשים שנרצחו מתחילתה.

הפופולריים