אוניברסיטת אריאל לא תאפשר את הופעת אייל גולן ביום הסטודנט

אוניברסיטת אריאל לא תאפשר את הופעתו של אייל גולן
בהודעה שפרסמה האגודה, נמסר כי נשקלות שתי אפשרויות: קיום האירוע בשטח האוניברסיטה מבלי הופעתו של גולן, או קיומו במיקום חלופי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אייל גולן
צילום: צילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

אוניברסיטת אריאל החליטה שלא לאפשר את הופעתו של הזמר אייל גולן ביום הסטודנט בשטחה. כך הודיעה היום (שישי) אגודת הסטודנטים והסטודנטיות של האוניברסיטה בעמוד הפייסבוק שלה. בהודעה שפרסמה האגודה, נמסר כי נשקלות עתה שתי אפשרויות - קיום האירוע בשטח האוניברסיטה מבלי הופעתו של גולן, או קיום האירוע במיקום חלופי.

ביום שני בשבוע שעבר פתחו סטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטה במחאה נגד הזמנתו של גולן להופעה ביום הסטודנט. הסטודנטים פתחו בעצומה נגד הגעת הזמר להופעה, שצפויה להתקיים בסוף החודש, על רקע החקירה המתנהלת נגדו ונגד מקורביו בחשד לביצוע עבירות מין בפרשת "משחקי חברה". בימים האחרונים פנו גם בשדולת הנשים להנהלת האוניברסיטה כדי שתתערב בנושא.

פניות רבות נגד הופעתו של הזמר הגיעו גם לאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, בעיקר מסטודנטיות שלומדות באוניברסיטה. בעקבות זאת פנה האיגוד לאגודת הסטודנטים בדרישה למנוע את הגעתו של גולן: "מתן במה ציבורית לגולן היא זלזול מובהק לא רק בנשים הצעירות שנפגעו ממנו, אלא בכלל הנשים, הסטודנטיות הנערות והילדות. אין מקום כי כספי הסטודנטים והסטודנטיות יופנו להופעתו של גולן - ובכך יעבירו מסר כאילו התנהגויות כאמור הינן מקובלות, לגיטימיות ואולי אף רצויות".

אחת המתלוננות המרכזיות נגד גולן בתיק, ט', פנתה ליושב ראש אגודת הסטודנטים באריאל ודרשה ממנו לבטל את המופע: "אני פונה לעמקי נשמתך שזה לא יקרה. זה פוגע בי, זה עושה לי נזק, זה טירוף. זה גם לא מכבד את הכבוד של המכללה, של הסטודנטים, של הסטודנטיות. אתם לוקחים ניצנים וממלאים אותם בידע, בשאיפות לצמוח ולהתקדם ולהיות הדגל של החברה הישראלית".

הפופולריים