מנהל מטע התמרים שעפ"י החשד הוצת באלמוג: "יהיה לנו גדיד מאוד עצוב השנה"

מנהל המטע שעפ"י החשד הוצת באלמוג: "יהיה גדיד עצוב השנה"
לדבריו בכאן רשת, "אני די בטוח שזו הצתה כי בצד היה שביל אש צר באורך 40-30 מטרים. השיקום יהיה ארוך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצתה שריפה מטע תמרים קליה אלמוג
צילום: כבאות והצלה בנימין

מנהל מטע התמרים שעל פי החשד הוצת בקיבוץ אלמוג, משה גזי, סיפר היום (שלישי) בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "השריפה התחילה שלשום, האש כבר כמעט כובתה, ואז אתמול אחר הצהריים התחילה רוח מזרחית רצינית ותוך כ-20 דקות חצי מטע כבר בער. מזג האוויר השלים אותה". גזי סבור שיד אדם עומדת מאחורי השריפה במטע, שמשתרע על פני כ-800 דונמים. "אני די בטוח שזו הצתה כי בצד השני ראיתי שביל אש צר באורך 40-30 מטרים, שלא קשור לשריפה, והראתי אותו למפקד הכבאות", הוא מוסיף. לדבריו, "כל הלילה האש דלקה. זה היה מטורף, היו פה יותר מ-20 כבאיות. מאות דונמים נשרפו, אנחנו מקווים שחלקם ניתנים לשיקום. כבר היה פרי".

האזינו לריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן"

עכשיו, הוא אומר, "עדיין יש עוד קצת אש נמוכה". הוא צופה כי "השיקום יהיה ארוך, ולא יהיו הכנסות מהעצים האלה בשנתיים הקרובות". לסיכום, הוא אומר, "יהיה לנו גדיד מאוד עצוב השנה. אבל אנחנו חקלאים, אנחנו לא נשברים בקלות".

יותר מ-20 צוותי כיבוי עדיין פועלים בשריפה וטרם הושגה שליטה על האש. מפקד המחוז בכבאות והצלה, טפסר שיקו בר דב, אמר הבוקר כי "לוחמי האש של מחוז יו"ש בסיוע חוצה מחוזות פועלים מעל ליממה בשריפה שפרצה במטעי התמרים סמוך לקליה". לדבריו, "הם פועלים בנחישות כדי לתחום את השריפה ולכבותה נוכח תנאי מזג האוויר. צוות החקירה שהורתי אמש על הקמתו קבע כי ישנו חשד להצתה".

המפקד הוסיף כי גם "בימים הקרובים צפוי מזג אויר המתאפיין ברוחות עזות ותנאי יובש, ולכן אין להדליק אש בשטחים פתוחים, לקיים עבודות אחזקה שכוללות אש או להבה גלויה כמו ריתוך, חיתוך ברזל או כל עבודת תחזוקה שיוצרת גיצים". הוא קרא "לגלות עירנות ובכל מקרה של עשן לחייג 102".

הפופולריים