קורסים כלכלית: "חושב פעמיים אם לשלוח יד למדף"

קורסים כלכלית: "חושב פעמיים אם לשלוח יד למדף"
הריבית עלתה בפעם העשירית ולחלק מאזרחי ישראל הנטל הפך לבלתי אפשרי | האזינו לראיונות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סופר, קניות, מוצרים
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

ריבית בנק ישראל על החזרי המשכנאות עלתה אתמול (שני) בפעם העשירית ב-0.25% והגיעה לריבית חודשית של 4.75%. חלק מאזרחי ישראל לא עומדים בנטל הכלכלי, שהפך לבלתי אפשרי. יוני רן כהן ועליה לניאדו אמרו היום לתוכנית סדר יום בכאן רשת ב כי הם "בקושי שורדים - עוברים תקופה קשה".

סדר יום | האזינו

כהן ואשתו עובדים כל יום, משעות הבוקר ועד ליל, ועדיין הוא מצא את עצמו מבקש עזרה כספית מאימו ומאחותו, כדי לשרוד כל חודש. "הגענו למצב אחר. עד לפני שנה זה עוד היה אפשרי ובסדר, אבל גם לאחותי יש החזר משכנתה של אלף שקל יותר בחודש, מה עושים?", סיפר כהן. 

הישראלים מתמודדים עם מציאות כלכלית קשה, ולא רק בהחזרי המשכנאות, גם העלאות המחירים על מוצרים בסופר, מעוררים חששות ודאגות, ומקטינים את סל הקניות. "חושבים פעמיים אם לשלוח את היד למדף", טען כהן, והסביר כש"הילד שלי מצביע על משהו בסופר, אני חושב לעצמי, יש לי את הכסף לקניות של שבת, אבל אין לי את המותרות. איך זה מרגיש לאבא?".

עוד שיתף כהן על המצב העגום בסופרים ואמר: "אני רואה את עובדי הסופר אומרים לילדים לא על לחמניות. אנשים גונבים מטרנות. איפה אנחנו חיים?". כהן ומשפחתו חיים בדירה בשכורה, שמחיר השכרתה למזלם עדיין לא עלה, אך גם מחירי הדיור וביקוש והיצע, הם כבר לא קו רחוק באופק. 

לניאדו קצת יותר חיובית מכהן, היא מרגישה שאם היא ובעלה ימשיכו לעבוד, הדברים יסתדרו. "התקופה הקשה תעבור, המשק הישראלי חזק ויתגבר", סיפרה לניאדו, והסבירה כי הם "לא מקבלים כלום מהמדינה, וגם לא מצפים. אין לנו בעיה לתת, רק שהדברים יטופלו בצורה הגיוניות ושלילדים שלנו יהיה איזה שהוא עתיד".

 

הפופולריים