דגל ישראל הונף בטקס בבית ספר ערבי, ההורים זעמו - והאירוע הופסק

דגל ישראל הונף בטקס בבית ספר ערבי, ההורים זעמו
הדגל הונף במהלך טקס סיום בבית ספר בשכונת בית חנינא. האירוע הופסק, המשתתפים דרשו לפטר את המנהלת שהזמינה משטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל ישראל בבית ספר ערבי
צילום: מתוך תיעוד

דגל ישראל הונף היום (שישי) במהלך טקס סיום הלימודים בבית הספר "ראהבאת אלורדיה" בשכונת בית חנינא בצפון ירושלים, דבר שהוביל לזעם בקרב הורי התלמידים ולהפסקת המופע. אחת המורות נאלצה להזמין משטרה על מנת לפזר את המוחים. 

אחד המשתתפים בטקס אמר: "כולם ראו את ההתנהגות הנלעגת והאבסורדית של בית הספר. מנהלת בית הספר מצדיקה את זה ואומרת שמדובר בעניין רגיל. ולמרבה הצער יש גם חלק מהאנשים כאן שטוענים שמדובר בדבר שגרתי. אז אני אומר - לא, זה לא דבר שגרתי. אנשי ירושלים מתנגדים לדבר הזה. כל מי שטוען שמדובר בדבר שגרתי - מבחינתי הוא מרגל. שתקתם כאשר שינו את תוכנית הלימודים, שתקתם כאשר המשטרה מינתה את המנהלים שהיא רוצה - רק בגלל זה אללה ידרוש מכם תשלום על מעשיכם". המשתתף דרש שמנהלת בית הספר תפוטר.

הצעת החוק שהסעירה את ראשי האוניברסיטאות

הצעת חוק הרחקת סטודנטים תומכי טרור
קרדיט: כאן חדשות

בתוך כך, נשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופסור אריאל פורת, וועד ראשי האוניברסיטאות תקפו היום את הצעת החוק, לפיה סטונדטים שיניפו דגל אש"ף יורחקו. "מדובר בחוק פשיסטי", טען פורת. הוא הבהיר כי האוניברסיטה לא תראה עצמה מחויבת לחוק אם יעבור. 

"הצעת החוק מבקשת להפוך את המוסדות להשכלה גבוהה לזרועות של משטרת ישראל והשב"כ, לחייב אותם לעקוב אחרי מאות אלפי הסטודנטים הנמצאים בתחומם, ולחייב את המוסדות להטיל עונשים על פעולות שכיום חוסות ברובן תחת הגנת חופש הביטוי. מדובר בפוליטיזציה והתערבות עמוקה ובלתי סבירה בפעילות הקמפוסים, ניסיון להשתמש באקדמיה לאכיפה פלילית, הפיכת הנהלות המוסדות לשוטרים, שופטים ואף תליינים - וזאת בעבירות שאין בינן לבין האקדמיה דבר וחצי דבר", כתב ועד ראשי האוניברסיטאות.

עוד נכתב: "זהו מהלך שיצדיק את כל הטיעונים של ארגוני ה-BDS, ויביא לגל של חרמות אקדמיים על המוסדות הישראליים בעולם כולו. למותר לציין, ששיתופי פעולה אקדמיים עם אוניברסיטאות נחשבות בחו"ל, ומענקי מחקר מקרנות בין לאומיים גם הם יועמדו בספק או אף יבוטלו בטווח הארוך".

הפופולריים