משפחתו של הנעדר שאותר בירדן: "אין דבר כזה שנתייאש"

משפחתו של הנעדר שאותר בירדן: "אין דבר כזה שנתייאש"
אביו של שלום רוטבן, אליעזר, סיפר לכאן חדשות על הניסיונות לשמור על אופטימיות במהלך שנות היעלמותו, ומודה למי שסייעו בהשבתו • האזינו לשיחת הטלפון הראשונה שבה התבשרה אם המשפחה שבנה בחיים, אחרי שנתיים של חוסר ודאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השבת הצעיר שלום רוטבן מירדן לישראל, 25.05.23
צילום: דוברות יכ"ל

בני משפחתו של שלום רוטבן עדיין המומים מחזרתו המפתיעה של בנם אחרי שנתיים. אליעזר, אביו של שלום, סיפר בריאיון לכאן חדשות: "תמיד היינו אופטימיים. אין כזה דבר שנתייאש. אמרנו: עד שלא נמצא אותו אנחנו לא נשקוט, לא נעזוב את זה. זה בן-אדם שנולד מחדש. תודה על הנס שהקדוש ברוך הוא עשה לנו, ותודה לכל הגורמים הרלוונטיים שעזרו".

האזינו לשיחת הטלפון הראשונה שבה התבשרה אם המשפחה שבנה בחיים

זה סיפור מטלטל על צעיר שאיבד את עצמו בגלל פוסט-טראומה קשה. שלום רוטבן, בן 26, נקלע לזירת פגיעה ישירה במבצע עמוד ענן לפני עשור. הוא לא יכול היה לשאת את המראות הקשים - שלושה הרוגים, אנשים שהכיר, בדירה שנחרבה מרקטה לא רחוק מביתו בקריית מלאכי. מאז, מספרים בני המשפחה, הוא הפסיק לדבר והפך לאדם אחר, הרבה להיעלם ולחזור. ואז הגיע מבצע שומר החומות לפני שנתיים. המראות והקולות שבו ושלום יצא ולא חזר.

התעלומה נפתרה ממש לפני כמה ימים. אדם שמצא את שלום לצד הדרך בעמאן, ירדן, פינה אותו לבית החולים, שם למרבה המזל היה איש עם תושייה רבה, כאמל א-טלאקאת, צעיר מערערה בנגב שלומד סיעוד בירדן. לאחר שהניסיונות לדובב את שלום כשלו, כאמל לקח דף ועט וכתב לו בעברית. שלום הגיב ורשם את מספר הטלפון של אימו וכאמל כתב לה: מצאנו את הבן שלך.

משם כבר הייתה הדרך חזרה לישראל סלולה ושלום התאחד אתמול, ערב חג השבועות, עם משפחתו. הכול בזכות כאמל הסטודנט לסיעוד שלא ויתר.

הפופולריים