אמו של אלרועי בן ה-13 שהתאבד: "אלפי ילדים הם שורדי מערכת החינוך, יוצאים עם הפרעות נפשיות מבתי הספר"

אמו של בן ה-13 שהתאבד: "ילדים יוצאים מצולקים מבי"ס"
רונה בן שבת, אמו של אלרועי, שהתאבד לאחר שעבר בריונות קשה, סיפרה על הקושי שעבר והוביל לו ליטול את חייו, ועל המאבק שלה לשינוי התפיסה במערכת החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלרועי בן שבת
צילום: באדיבות המשפחה

אלרועי בן שבת בן ה-13 שם קץ לחייו במרץ האחרון. אמו, רונה, סיפרה הבוקר (שני) לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב על הסיפור של אלרועי, והניסיון שלה להילחם בתופעת ההתאבדויות בקרב ילדים ונוער. "אלרועי היה ילד שמח שאוהב חגיגות. הוא תמיד חיפש חברה אבל הוא לא הצליח להתחבר לבני גילו. לא הזמינו אותו למשחקים אחרי בית ספר, הוא הרגיש לא רצוי".

רונה סיפרה שעשתה את כל המסלול שעובר הורה לילד מיוחד. "ראיתי בשטח שהוא לא מצליח להשתלב ולא הייתה תמיכה מהקהילה, בית הספר ניסה אבל בכלים מאוד מצומצמים. כל מערכת יחסים שהוא ניסה לפתח הובילה לדחייה, זה דפוס שמתפתח אצל ילדים כאלה. הוא היה אומלל שלא רוצים לשחק איתו". היא סיפרה שביום שקדם להתאבדות, אלרועי עבר מקרה של השפלות, בריונות ואלימות קשה, ויום לאחר מכן היא מצאה אותו בחדר ללא רוח חיים, רק יומיים לאחר שחגג בר מצווה.

לאחר האסון הקשה שעברה, רונה מנסה לעורר את הציבור ואת מערכת החינוך, כדי שתיאבק בתופעה: "הבנתי שלמדינה טוב עם מספר הילדים שמתאבדים כל שנה, 100 כל שנה! רק בחודשיים האחרונים שמענו על שיש מתחת לגיל 23 ששמו קץ לחייהם. זה משהו שצריך להיות מובנה, צריך ללמד אותו מהגן".

היא סיפר שהיא הולכת לפתוח בכמה יוזמות - קודם שינוי בתודעה, נידוי חברתי, "אלפי ילדים הם שורדי מערכת החינוך, יוצאים עם הפרעות נפשיות מבתי הספר". בנוסף, אמרה, כי השלב השני הוא מדיניות וחקיקה - "אני יודעת שלמשרד החינוך כיף שימדדו אותם בציונים, אבל אולי כדאי למדוד בכמות הילדים ששורדים את מערכת החינוך וכמה יוצאים מצולקים משם".

הפופולריים