חוסר הסכמה בין לפיד וגנץ - בליכוד מנסים לסכסך

חוסר הסכמה בין לפיד וגנץ - בליכוד מנסים לסכסך
יו"ר יש עתיד ויו"ר המחנה הממלכתי לא מסכימים על הנציג מטעם האופוזיציה בוועדה למינוי שופטים. בליכוד הציעו לגנץ תמיכה במועמדו • לוין לחכי"ם: אוכל להגיע להבנות עם חיות על מינוי שופטי עליון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ לפיד
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אף שיאיר לפיד ובני גנץ הסכימו לבחור מועמד אחד מטעם האופוזיציה לוועדה לבחירת שופטים, אין ביניהם התקרבות בבחירת הנציג. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח הבוקר (חמישי) כי בניסיון לסכסך בין השניים, בליכוד הציעו לגנץ לתמוך במועמד מטעמו על פני זה של לפיד.

בינתיים מאחורי הקלעים - אביגדור ליברמן, מנסור עבאס ואיימן עודה מגבים את המועמדות של קארין אלהרר מטעם האופוזיציה. בתוך כך, שר המשפטים יריב לוין אמר בשיחות עם חברי כנסת: "אוכל להגיע להבנות עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות על מינוי שני שופטי עליון".

 

לוין לחכי"ם: אוכל להגיע להבנות עם חיות על מינוי שופטי עליון

האם שר המשפטים יריב לוין ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות יגיעו בכל זאת להסכמה על מינוי שופטים לעליון? על פי שרים וחברי כנסת בליכוד, שר המשפטים יריב לוין אמר להם בשיחות סגורות שהוא מסוגל להגיע להסכמות עם נשיאת העליון חיות על מינוי של שני שופטים חדשים לבית המשפט העליון, מהזרם היותר שמרני.

לדברי ח"כים ושרים ממפלגתו של לוין, הוא אמר להם שהסכמות עם הנשיאה חיות הן בהחלט אפשריות. מבחינת שר המשפטים, כדי להתחיל במגעים עם חיות על בחירת השופטים צריכה להיות התקדמות בחקיקה בכנסת לפחות באחד מהחוקים הקטנים יותר של הרפורמה המשפטית - או בעילת הסבירות או במעמד היועמ"שים. אם אחד החוקים יעבור, יסכים לוין להתחיל במגעים עם חיות למינוי שופטי העליון, כך מעידים במפלגתו.

הפופולריים