שבת 22 למחאה: לאחר שנחסם על ידי מפגינים - איילון נפתח לתנועה

לאחר שנחסם על ידי מפגינים - איילון נפתח לתנועה
מפגינים רבים התאספו הערב בצומת קפלן ובמרכז חורב בחיפה • בעקבות התקרית הביטחונית: ההפגנה נגד הרפורמה המשפטית נפתחה בדקת דומייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים נגד הרפורמה חוסמים את איילון 03.06.23
צילום: שב"פ

בצומת קפלן בתל אביב התקיימה הערב (שבת) הפגנה נגד הרפורמה המשפטית, זו השבת ה-22. לאחר המחאה, מפגינים ירדו לאיילון וחסמו את הכביש לתנועה בשני הכיוונים, אולם כעבור שעה נפתח לתנועה. ההפגנה נפתחה בדקת דומייה לזכר הלוחמים שנפלו בגבול מצרים. נוסף לכך, הודיעו מארגניה כי החלק האומנותי שתוכנן בהפגנה - בוטל. גם בהפגנה במרכז חורב בחיפה נפתחה ההפגנה בדקת דומיה.

בתוך כך, השר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר שוחח הערב עם מפכ"ל המשטרה רב-ניצב קובי שבתאי ומפקד מחוז חוף ניצב יורם סופר וגיבה את התנהלותם באירועים אמש מול בית ראש הממשלה בקיסריה. בהודעת השר נכתב כי "קבוצת מתפרעים שלא מייצגת את כלל המפגינים, התנהגה בניגוד לחוק, מיררה את חיי התושבים, סירבה להנחיות השוטרים ובסופו של דבר התנפלה על השוטרים שביקשו לאכוף את החוק, תקפה שוטרים ואף הגיעה לתחנות משטרה וביקשה לחסום אותן". השר בן-גביר קרא לפרקליטות למצות את הדין עם "הבריונים שתקפו שוטרים".

אתמול עצרה המשטרה 14 מהמפגינים מול בית ראש הממשלה בקיסריה. שלושה מהם נעצרו במקום, ו-11 נעצרו כשהפגינו מול תחנת משטרת חדרה במחאה על מעצר חבריהם. המפגינים אמרו שהופעלה כלפיהם אלימות וכי שוטר יס"מ היכה אחד מהם בפניו ושבר את אפו. המשטרה אמרה כי ההפגנה מול מעון ראש הממשלה בקיסריה לא הייתה חוקית ובמהלכה הפרו חלק מהמפגינים את הסדר ותקפו שוטרים.

הפופולריים