בצל יוקר המחיה: אילו רשתות העלו מחירים ואיפה סל הקניות היקר ביותר?

אילו רשתות העלו מחירים ואיפה סל הקניות היקר ביותר?
נרשם פער של 2,000 שקלים בין עגלת קניות בשופרסל שלי לרמי לוי שיווק השקמה • למרות העלאות המחירים השקל התחזק אל מול הדולר, ורשות התחרות צפויה להטיל קנס של מיליוני שקלים על אחת מייבואניות המזון הגדולות בארץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סופר, קניות
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

המחירים סביבנו מזנקים בכל מקום, אבל בחלק מהמקומות יותר מאחרים. אחרי ההכרזות של החברות הגדולות על העלאות מחירים בחודש יוני, וגם אחרי שמבצעי חג השבועות הסתיימו. בתוכנית משחקי הכיס בכאן 11 פורסם היום (שלישי) מי הרשת שהעלתה מחירים ובכמה.

אילו רשתות העלו מחירים מחודש קודם:


ויקטורי – 5.6%

מחסני השוק – 3.3%

טיב טעם – 1.1%

יוחננוף – 0.8%

רמי לוי שיווק השקמה – 0.6%

היו מספר מוצרים שרשמו עליות מחירים גבוהות כמו מוצרי ליימן שליסל שרשמה עלייה של 7%, מוצרי פריגת 33% וגם סלטי אחלה רשמה עלייה של 14%. כמו כן מחיר האבוקדו התייקר ועלה ב-23%, ולנו לא נותרו כל כך הרבה תחליפים. בנוסף, דנה ירקצי כתבת הצרכנות בדקה יחד עם המועצה לצרכנות את סל המוצרים ובאיזו רשת נרשם סל המוצרים הגבוה ביותר, מתוך 800 מוצרים.

כמה עולה סל מוצרים ברשתות המזון:


שופרסל שלי – 15,207.85 שקלים

ויקטורי – 14,569.83 שקלים

יוחננוף – 13,472.97 שקלים

קרפור – 13,395.84 שקלים

רמי לוי שיווק השקמה – 13,001.83 שקלים

מוקדם יותר היום, ננעל יום המסחר במטבע החוץ, ונראתה התחזקות של השקל ביחס לדולר שירד ב-0.8%, כך גם היורו שירד ב-0.8%. לפי הערכות השווקים ההתחזקות הגיעה ברקע לדיבורים על פתרון או התקדמות בכל הקשור למשא ומתן בנושא הרפורמה המשפטית.

בתוך כך, כחלק מהניסיונות לפעול נגד ענקיות המזון והטואליטיקה, רשות התחרות הודיעה היום כי תקנוס במיליונים שקלים את קבוצת "נטו מלינדה סחר", אחת מייבואניות המזון הגדולות בישראל. הסכום עומד על 8.6 מיליון שקלים, וזהו הסכום המקסימלי שהרשות יכולה להטיל בגין ההפרה של נטו לאי דרישת נתונים.

הפופולריים