המודיע המשטרתי נחשף בידי המדינה - ונמצא בסכנת חיים

המודיע המשטרתי נחשף בידי המדינה - ונמצא בסכנת חיים
במשך עשור 'כוכבים' שימש כמקור מידע בתוך ארגוני פשע עד שמפעיליו התרשלו. הוא התראיין לכאן חדשות ולראשונה נחשפות הקלטות בינו ומפעיליו במשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקור משטרתי 07.06.23
צילום: ללא

חסר כל, חסר הגנה ובמסע בריחה מתמיד: עבריין שרצה לצאת מעולם הפשע החליט לפנות למשטרה ולהפוך למודיע. לאחר יותר מעשור של פעילות בתוך ארגוני הפשיעה, והבאת מודיעין על שורה ארוכה של פרשות, לטענתו, הוא נחשף על ידי המפעילים שלו - ברשלנות או בשחיתות - ומאז הוא נמלט מחשש לחייו. עכשיו הוא תובע את המדינה.

המפעיל: "אני כמשטרה שמרתי עליך מכל משמר. אתה דגדג לך באצבעות הלכת לרשות המסים. שמור על עצמך"

היום (רביעי) בחדשות הערב הוא התראיין לכאן חדשות ולראשונה נחשפות הקלטות בין המודיע ומפעיליו בתוך המשטרה. "עד 2008 התעסקתי בכל מיני הונאות, נגעלתי מעצמי", אמר המקור שקיבל במערכות המשטרה את הכינוי 'כוכבים'. "באתי למשטרת ישראל, רוצה להסגיר את עצמי. ישבתי עם שוטר שהתחיל לשכנע אותי לעזור למדינה ולהתחיל להעביר להם מידעים. הם הבינו שאני כמו תמנון, קשור לארגוני פשיעה ולאט לאט עולה שלבים".

לטענת 'כוכבים', במהלך הפעילות שלו הוא סיפק מידע על פרשת מטען החבלה שהוטמן ברכבה של הזמרת מרגלית צנעני בינואר 2017; וכן בפרשה הכוללת חצי טון קוקאין שנתפס בדובאי - במסגרתה נחשף לשיטות הברחה. בשלב מסויים הוא החל לעבוד גם עם רשות המיסים.

המקור המשטרתי: "אני חייב לספר את כל השתלשלות העניינים", המפעיל: "אם אתה תפתח את זה, פתחת את זה אתה. אני אכחיש הכול אני אומר לך"

לפני כשנה, כך על פי כתב תביעה שהגיש 'כוכבים' נגד המדינה, מפעיליו ברשות המיסים מתרשלים וחושפים אותו כאשר הוא מוזמן בעצמו לחקירה בחשד להברחה. "הם שרפו אותי כי מי שאחראי על המכולות זה אנשים מתוך המכס וכנראה פגעתי בהם. מדובר בהברחות של אמל"ח, סמים ועוד".

'כוכבים' תובע מהמדינה פיצוי כספי גבוה על הנזק שנגרם ממפעיליו לשעבר. במשטרה וברשות המיסים, חוששים לעמוד עכשיו לצידו, אך הבטיחו לו שעל הדוכן בבית המשפט יספרו את כל האמת. בשיחה עם 'כוכבים' אמר מפעילו ברשות המיסים: אנחנו לא מדברים בכלל. כשאתה עומד על הדוכן, אתה מוציא שם את האמת, שם את היד שלך ואומר את כל האמת כמו שהיא – לטוב ולרע, אין ברירה. אנחנו בהכחשה כולם, כולנו בהכחשה. ככה זה עובד".

מרשות המסים נמסר בתגובה: בשל צו איסור פרסום לא נוכל להתייחס.

  

 

הפופולריים