קליע בחדר השינה: ירי תועה חדר לבית עיתונאית בלוד

קליע בחדר השינה: ירי תועה חדר לבית עיתונאית בלוד
הקליע נכנס לחדר השינה של עפרה לקס בזמן שהייתה במיטתה ופגע בשולחן הסמוך: "דברים שלא הייתי מדמיינת שייקרו – קורים" • שני חשודים עצורים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קליע ירי חדר בית עפרה לקס לוד 8.6.23
צילום: עפרה לקס

העיתונאית עפרה לקס שיתפה הלילה (חמישי) ברשת כי קליע תועה חדר לחדר השינה שלה בביתה בלוד. הקליע חדר את התריסים ופגע בשולחן ליד מיטתה, שבה הייתה. הקליע היא מצאה על הרצפה. זוהי לא הפעם הראשונה שבמהלך ירי המתבצע בשעות הלילה בלוד חודרים קליעים לדירות מגורים ומסכנים חיי אדם. מדובר בירי שמגיע לרוב בזמן בחינת נשקים חדשים של עבריינים מהחברה הערבית. המשטרה עצרה 13 בני אדם, מתוכם 11 ישוחררו בקרוב, שניים יכלאו ויובאו לדיון בבקשה להאריך את מעצרם "ככל שיידרש".

"זה תסריט שלא עבר לי בראש אף פעם", אמרה לקס בריאיון לרוני קובן ויגאל גואטה בכאן רשת ב. "יש בעיר הצקות על רקע לאומני, ואז מתפרץ הכעס וחוסר האונים. איך דבר כזה יכול לקרות במדינת ישראל? יש תחושה שגם דברים שלא הייתי מדמיינת שייקרו – קורים".

בפוסט בפייסבוק שהעלתה זמן קצר אחרי האירוע היא כתבה: "הערב קרה לי נס גדול. החלטתי ללכת לישון מוקדם. העיר אמנם רועדת מיריות אבל אני משתדלת להתעלם. ואז פתאום צרור יחסית קרוב, פיצוץ ואני רואה עליי חתיכות קטנות של עץ. בעלי מזהה כניסת קליע בשולחן שליד המיטה שלי. מתחילים להסתכל סביב, מוצאים רסיסי שולחן נוספים. מביטים על התריס רואים חור כניסה. הקליע נכנס לחדר השינה שלי ופספס אותי בסנטימטרים".

לקס המשיכה ותהתה: "איך זה קורה בעיר ואם בישראל? איך זה הגיוני שיורים פה כל ערב? מסדירה נשימה, מחכה שמשהו כבר ישתנה?".

הפופולריים