האלימות בחברה הערבית: 5 נרצחו ביפיע; גבר בן 30 ופעוטה בת 3 נפצעו קשה בכפר כנא

חמישה נרצחו ביפיע; פעוטה בת 3 וגבר נפצעו קשה בכפר כנא
הירי ביפיע הוא אירוע נוסף בסכסוך בין משפחות בכרי וחרירי, שגבה כבר 26 קורבנות בשנתיים האחרונות. בכפר כנא נורו ילדה וגבר, ככל הנראה על רקע סכסוך על קו חלוקה של סמים. דובר המשטרה: לצד הטרגדיה והאסון, יש הרבה מאד הצלחות של המשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חמישה נרצחו באירוע ירי ביפיע יפיע רצח משטרה ניידת
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חמישה בני אדם נרצחו היום (חמישי) באירוע ירי בעסק לשטיפת מכוניות ביפיע שליד נצרת. באירוע נפצע גם אדם נוסף באורח בינוני. חמשת הנרצחים הם חברי ארגון הפשע של משפחת בכרי, שלה שייך העסק, ושנמצאת בסכסוך ארוך ומדמם עם ארגון הפשע של משפחת חרירי. בשנתיים האחרונות נרצחו 26 בני אדם במסגרת הסכסוך בין המשפחות. שמותיהם של ארבעה מהנרצחים פורסמו: לואי אבו ראג'ב, נעים מרגייה, רמי מרגייה בן ה-15 ואבראהים שחאדה.

לואי אבו ראג'ב, נעים מרגייה ורמי מרגייה, שלושה מהנרצחים בטבח ביפיע

על פי החשד, כך התבצע הירי: החשודים בביצוע הגיעו במכונית למקום לשטיפת כלי רכב, אחד מהם יצא מהרכב, נכנס למשרד וירה לעבר שני אנשים שישבו שם. אחר כך הוא המשיך למקום בו מתבצעת השטיפ ושם ירה בארבעת האנשים שהיו שם. לאחר מכן הוא שב למכונית, והחשודים ברחו ושרפו אותה בחורשה סמוכה.

 

במקביל, באירוע ירי נוסף בכפר כנא נפצעו באורח קשה פעוטה בת שלוש וקרוב משפחתה, גבר כבן 30. הרקע לאירוע זה הוא ככל הנראה סכסוך על רקע קו חלוקת סמים. מתחילת השנה נרצחו 96 בני אדם באירועי אלימות שונים בחברה הערבית, מתוכם תשעה השבוע. 

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיעו לזירת האירוע ביפיע, שם אמר השר: "אנחנו חייבים להכניס מיד את השב"כ לצוות הטיפול באלימות החברה הערבית. גם ראש הממשלה מקבל את עמדתי, ואני מקווה שנקדם את זה כבר בישיבת הממשלה הקרובה". לדבריו, הפתרון למשבר הוא הקמת המשמר הלאומי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירועים הקשים ואמר כי הוא "נחוש להכניס את השב"כ כגורם מסייע למשטרת ישראל נגד הפושעים". לדבריו, השבוע התקיימו שורת ישיבות בנושא עם גורמי הביטחון, המשפט והמשטרה. 

דובר המשטרה, נצ"מ אלי לוי אמר במהדורת חמש בכאן 11 כי מדובר ב"אירוע קשה". לדבריו, "אנחנו לא מטאטאים את המציאות מתחת לשטיח, ואנחנו מודאגים מהעלייה במספר הנרצחים ברחוב הערבי". נצ"מ לוי הוסיף כי "לצד הטרגדיה והאסון, יש הרבה מאד הצלחות של המשטרה".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד צייץ כי "ראש הממשלה חייב להתייצב בעצמו בראש צוות המאבק באלימות בחברה הערבית ולא להשאיר את הטיפול בנושא לבן גביר, השר הכושל והגרוע ביותר שידעה המשטרה מעודה". 

הפופולריים