"הפסדנו - אבל אני מאושר": התגובות להדחה הכואבת מהמונדיאליטו

"הפסדנו - אבל אני מאושר": התגובות להדחה מהמונדיאליטו
האכזבה בארגנטינה התחלפה במהירות בשבחים ומחמאות לנבחרת על ההישגים בטורניר הבינלאומי. נשיא המדינה הרצוג בירך את הנבחרת ואמר כי היא משקפת את "הישראליות המלוכדת". השחקן דור תורג'מן: "אני עצוב מאוד, אבל גאה בדרך שעשינו. אנחנו צריכים לקחת את המקום השלישי לפחות" 
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מונדיאליטו 2023
צילום: אסי קיפר - ההתאחדות לכדורגל

הנשיא יצחק הרצוג בירך הערב (חמישי) את נבחרת ישראל הצעירה אחרי הדחתה מטורניר המונדיאליטו בשלב חצי הגמר אחרי הפסד 0-1 לנבחרת אורוגוואי. "שחקני הנבחרת המדהימה שכל כולה ישראל היפה - אתם משקפים את הישראליות הווינרית, המוכשרת, המגוונת והמלוכדת", אמר הרצוג, והוסיף: "לימדתם אותנו שיעור בכוח רצון, נחישות, אומץ, והכי חשוב - בהגשמת חלומות. הרחבתם לנו את הלב. אנחנו גאים בכם!". 

חלוץ הנבחרת דור תורג'מן הגיב להפסד כשהוא על סף דמעות ואמר: "אני עצוב מאוד, אבל גאה בדרך שעשינו. אנחנו צריכים לקחת את המקום השלישי לפחות. להיות במקום השלישי או הרביעי זה גם מדהים". 

 

מאמן הנבחרת אופיר חיים סיכם את ההישגים בטורניר עד כה ואמר: "האמנו שאנחנו יכולים לעשות את זה. אנחנו גאים בעצמנו, אני גאה בשחקנים". לדבריו, "המשטח הקשה עלינו לשחק את המשחק שלנו. הפסדתי היום אבל אני מאושר. אני מקווה שהבאנו קצת אושר ושמחה למדינה ולעם ישראל. הרגשנו את התמיכה והחום, היה לי צמרמורת מהקהל". 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ אמר כי "חלום הגמר לא הפך למציאות, אבל כולנו מלאי תקווה, גאווה ואופטימיות להמשך. חבורת הקסם שלנו, נבחרת הנוער המופלאה, העניקה למדינה שלמה רגעים של אושר עם כדורגל אמיץ, נחוש ומלא השראה. הצוות המקצועי, השחקנים, כל חברי המשלחת מרכיבים יחד נבחרת שכתבה פרק מרשים מאין כמותו בהיסטוריית הכדורגל של מדינת ישראל ואין לי ספק כי לכולם תהיה תרומה משמעותית בכתיבת הפרקים הבאים".

 

גם יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון הביע את הערכתו לנבחרת. "דווקא הלילה כולנו בכדורגל הישראלי גאים באופיר חיים, בצוות ובעיקר בשחקנים. עשיתם דרך ארוכה מאז הקיץ הקודם ועד היום. הפתעתם את אירופה, הדהמתם את העולם, ואנחנו בטוחים שתמשיכו את הדרך גם בכדורגל הישראלי בעונת המשחקים הקרובה. בשבילנו אתם אלופי העולם", אמר.  

 

 

הפופולריים